"Талібан" практикує розстріли на місці, - омбудсвумен ООН

"Талібан" практикує розстріли на місці, - омбудсвумен ООН

Фото: Associated Press

Жертвами талібів стають представники колишньої влади Афганістану і колишні силовики.

У вівторок, 24 серпня, верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет заявила про свідчення від надійних джерел про страти без суду та слідства, які застосовують в Афганістані бойовики "Талібану" щодо колишніх представників влади та силовиків.

Про це повідомляє Reuters.

Під час свого виступу на позачерговій сесії Ради ООН з прав людини омбудсвумен повідомила про численні та серйозні порушення з боку "Талібану". Зокрема, у своїй доповіді вона говорила про обшуки та погрози, насильну конфіскацію майна та навіть розстріли на місці, які застосовують бойовики до ексчиновників і колишніх силовиків.

На її думку, в Афганістані тепер також існує загроза для представників етнічних та релігійних меншин.

Мішель Бачелет не уточнювала деталей порушень прав людини у своєму виступі, але закликала створити механізм для пильного моніторингу дій талібів.

Однак, проєкт резолюції щодо Афганістану, який збирається оприлюднити Рада ООН з прав людини, не містить згадок про "Талібан" і вимоги направити місію з розслідування порушень прав людини.

Нагадаємо, в буремному Афганістані, де владу захопив терористичний рух "Талібан", а президент країни втік, нова "влада" розпочала встановлювати свої порядки. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація