"Талібан" відмовився від переговорів

Керівництво руху "Талібан" відкинуло пропозицію президента Афганістану Хаміда Карзая про проведення мирних переговорів.

Керівництво руху "Талібан" в неділю відкинуло пропозицію президента Афганістану Хаміда Карзая про проведення мирних переговорів.

"Рух "Талібан" ніколи не вступить в переговори з афганськими властями, поки війська США і НАТО не покинуть країну", - заявив офіційний представник керівництва талібів Карі Юсуф Ахмаді.

Президент Афганістану у суботу заявив, що він бажає особисто зустрітися з лідером руху "Талібан" муллою Омаром.

За словами президента, метою зустрічі повинні стати мирні переговори, під час яких бойовикам будуть надані позиції в уряді в обмін на припинення протистояння в країні.

Таліби в основному відмовилися від традиційної бойової і диверсійної активності після того, як зазнали важких втрат в боях минулого року. Тепер вони ведуть мінну війну і влаштовують підриви за участі терористів-смертників.

У операціях на території Афганістану беруть участь багатонаціональний контингент антитерористичної коаліції, який очолюють представники командування озброєних сил США, а також контингент Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (International Security Assistance Force - ISAF) під командуванням представників НАТО.

Основні задачі обох контингентів - пошук і знищення бойовиків "Талібан" і міжнародного терористичного угрупування "Аль-Каїда".

Приводом для початку операції США і їх союзників в Афганістані послужив теракт, зроблений бойовиками "Аль-Каїди" 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку, коли за допомогою двох захоплених терористами пасажирських літаків були зруйновані вежі Всесвітнього торгового центру.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: