"Талібан" захопив стратегічне місто Джелалабад: бойовики наближаються до столиці Афганістану

"Талібан" захопив стратегічне місто Джелалабад: бойовики наближаються до столиці Афганістану

Фото: Associated Press

Кабул - єдине велике місто країни під контролем уряду.

Бойовики радикального руху "Талібан" захопили п'яте за величиною, а також стратегічно важливе місто Джелалабад.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Місто Джелалабада бойовики захопили слідом за Мазарі-Шаріф, яке розташоване на півночі країни. Таким чином таліби продовжують наступ і наближаються до столиці Афгаінстану - Кабула. Саме він залишається єдиним великим містом країни, що перебуває під контролем уряду.

У місті немає зіткнень, адже губернатор здався талібам. Місцеві чиновники наголошують, що рішення про входження бойовиків було єдиним способом врятувати життя мирних жителів. Крім того, вони захопили резиденцію губернатора, управління розвідки, розташування поліції та інші важливі об'єкти.

Зазначається, що представники "Талібану" погодилися надати безпечний коридор для виходу чиновників і сил безпеки з міста. До слова, завдяки захопленню Джелалабада бойовики отримали контроль над дорогою, яка веде до пакистанського міста Пешавар. 

Крім того, на ранок 15 серпня під контроль талібів перейшла також столиця провінції Дайкунди - Нілі. Афганська влада поки не коментує  інформацію.

Як повідомлялося, представники руху "Талібан" зараз контролюють близько 90% території Афганістану. За інформацією ЗМІ, сьогодні урядові війська контролюють тільки Кабул і однойменну провінцію.

Тим часом в ООН заявили, що ситуація в Афганістані виходить з-під контролю. Мінімум 241 тисячі осіб довелося покинути свої будинки через бої. У країні переповнені лікарні, починає відчуватися нестача їжі та медикаментів, знищуються мости, дороги, школи і лікарні.

Новини світу: ісламістський рух Талібан захоплює Афганістан після виведення американських військ

Новини світу: ісламістський рух Талібан захоплює Афганістан після виведення американських військ

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Талібан захопив Афганістан
Наступна публікація