Таліби готують нові захоплення

Рух "Талібан" вважає захоплення заручників успішним методом боротьби із силами союзників, що перебувають у Афганістані.

Талібан страчує заручників
Архів
"Талібан" готовий до нових захоплень.
Афганські таліби загрожують новими викраденнями іноземців після того, як у четвер вони звільнили останніх південнокорейських заручників, яких утримували з 19 липня цього року.

"Ми зробимо те ж саме з іншими союзниками в Афганістані, тому що ми вважаємо, що цей шлях (боротьби проти міжнародних сил в Афганістані) успішний", - заявив представник руху "Талібан" Юсуф Ахмаді. 

Нагадаємо, що 19 липня цього року таліби захопили автобус із 23 південнокорейськими християнськими місіонерами. Представники руху висунули вимоги виведення з Афганістану південнокорейського військового контингенту, припинення місіонерської діяльності в країні та звільнення з афганських в'язниць своїх соратників. 

Уряд Афганістану категорично відмовився звільняти ув'язнених. У відповідь таліби стратили двох заручників. Бойовики в якості "жесту доброї волі" звільнили двох хворих заручниць.

Пізніше таліби погодилися звільнити заручників на умовах виводу з Афганістану протягом року південнокорейського військового контингенту, чисельність якого складає близько 200 осіб. Також афганський рух добився від Сеула обіцянки припинити місіонерську діяльність південнокорейських громадян в Афганістані. При цьому таліби відмовилися від вимоги звільнити своїх прихильників з в'язниць. 

Трьох останніх заручників передали 30 серпня представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста афганські посередники. Разом з останньою групою заручників таліби відправили послання корейському народу, в якому стверджують, що "гуманно ставилися до своїх полонених", і закликають "більше не направляти християнських місіонерів у ісламську державу Афганістан". 

Журналістам не вдалося поговорити з колишніми заручниками, проте з джерел в Кабулі стало відомо, що вони знаходяться в задовільному стані після шести тижнів, проведених в неволі. 

Звільнення заручників стало можливе після домовленості, досягнутої 27 серпня на прямих переговорах представників руху "Талібан" з південнокорейською делегацією. 

Афганське керівництво, яке відмовляється вступати в переговори з повстанцями, стримано відреагувало на звільнення заручників. 

В той же час. у південнокорейських ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що Сеул заплатив серйозний викуп за звільнення заручників. У той же час, обидві сторони заперечують цей факт.
 
"Я говорив з високопоставленим афганським урядовцем, який, хоча і не назвав суму, але сказав, що гроші виплатили, що південнокорейці заплатили руху "Талібан" готівкою", - цитує слова кореспондента арабського телеканалу "Аль Джазіра" Алана Фішера газета "Чосон ільбо". За словами журналіста, ходять чутки про суму близько 20 мільйонів фунтів.
 

Мітинг в Південній Кореї
Lenta.ru
Доля південнокорейських заручників стурбувала весь світ.
Газета також наводить слова неназваного іноземного дипломата в Сеулі, який стверджує, що південнокорейський уряд виділив 70 мільйонів доларів для звільнення своїх громадян перед початком переговорів, проте точну суму викупу назвати важко. 

В той же час японська газета "Асахі" з посиланням на ряд джерел в Афганістані, близьких до переговорів, повідомляє про суму в 2 мільйони доларів. Утім, представники руху "Талібан" заперечують отримання грошей. Сеул також спростовує чутки про викуп. 

Прес-секретар президента Республіки Корея Чон Хо Сон (Cheon Ho-seon) раніше заявив, що таліби звільнили південнокорейських заручників в обмін на обіцянку Сеула вивести свій військовий контингент в складі близько 200 людей з Афганістану до кінця року і заборонити своїм громадянам місіонерську діяльність на його території.
Він додав, що організація, яка відправила волонтерів до Афганістану, понесе відповідальність за те, що трапилося і повинна відшкодувати пов'язані зі звільненням грошові витрати. 

У відповідь на це церква, що організувала поїздку місіонерів, вже висловила готовність відшкодувати медичні й транспортні витрати.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: