Таліби контролюють палац президента: вони фотографуються зі зброєю і забрали прапор країни

Таліби контролюють палац президента: вони фотографуються зі зброєю і забрали прапор країни

Бойовики пройшлись кабінетами, показали деякі документи, що лишились після втечі президента Ашрафа Гані за кордон. 

Бойовики "Талібану" перебувають у президентській резиденції в Кабулі і повністю контролюють урядовий квартал.

Як повідомляє Al-Jazeera, командири талібів провели своєрідну фотосесію перед камерами кількох ЗМІ. Вони пройшлись кабінетами, показали деякі документи, що лишились після втечі президента Ашрафа Гані закордон. 

У його робочому кабінеті знято державні прапори. На державному телебаченні уже показують звернення бойовиків до народу країни.

Аеропорт столиці закрито для комерційних рейсів, дозволи є для евакуації. За повідомленням очевидців, вилетіти з країни, влада в якій повністю перейшла талібам, готові навіть стоячи. 

За даними Al-Jazeera, яка транслювала сцени талібів у прямому ефірі з палацу, один із представників талібів сказав, що Кабул - це інше місто, ніж те, що вони покинули 20 років тому.

"Захист Кабула - це величезна відповідальність. Він відрізняється від міста, яке ми покинули 20 років тому", - заявив той.

Наразі відомо, що троє чиновників уряду Афганістану були присутні на "передачі" палацу "Талібану". Владу передають по всій території держави. Лідер талібів, а також двоє його заступників зараз перебувають в Афганістані і вони приїдуть до Кабула, коли ситуація з безпекою покращиться.

Інший представник Талібану, присутній на церемонії, коротко заговорив англійською, сказавши, що раніше був утримуваний США в Гуантанамо.

Нагадаємо, що бойовики руху "Талібан" оточили столицю Афганістану Кабул, що викликало різку міжнародну реакцію.

Як повідомлялося, 15 серпня "Талібан" захопив стратегічне місто Джелалабад - п'яте за величиною. 

Відзначимо, що ситуація в Афганістані погіршилася після того, як США стали виводити свої війська, які повинні покинути країну до 11 вересня цього року.

Новини світу: ісламістський рух Талібан зайшов до столиці Афганістану

Новини світу: ісламістський рух Талібан зайшов до столиці Афганістану

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Талібан захопив Афганістан
Наступна публікація