Таліби пригрозили розправою інформаторам з досьє Wikileaks

"Талібан" пообіцяв, що афганці, які передали інформацію американським розвідникам, будуть знайдені і покарані, тим більше, що імена частини з них відомі.

Рух "Талібан" пообіцяв покарати афганців, які передавали інформацію американським військовим і розвідникам. Дані про інформаторів таліби розраховують почерпнути з опублікованого на сайті Wikileaks архіву секретних документів про війну в Афганістані.

Офіційний представник "Талібану" Забіхулла Муджахід заявив, що рух уважно вивчає опубліковані матеріали, і якщо під час вивчення будуть виявлені американські шпигуни, керівництво талібів "буде знати, як їх покарати".

Директор Wikileaks Джуліан Ассанж, який оприлюднив архів з понад 91 тисячі секретних документів афганської кампанії, заявляв, що перед публікацією з матеріалів забрали всю інформацію, яка могла б наразити на небезпеку військовослужбовців коаліційних військ в Афганістані або жителів країни, які співпрацювали з ними. Із цієї причини сайт відклав публікацію ще близько 15 тисяч документів.

Однак незабаром після публікації ЗМІ повідомили, що в документах були виявлені імена десятків афганських інформаторів. Зокрема, як писала 27 липня The Times, укладачі опублікованих Wikileaks рапортів і звітів записували імена та прізвища осіб, які передавали їм інформацію, їхнє місце проживання із зазначенням точних географічних координат, у низці випадків - імена їхніх батьків та інших членів сім'ї.

Нагадаємо, що понад 90 тисяч документів про війну в Афганістані були опубліковані в інтернеті на сайті Wikileaks 26 липня. Приблизно 92 тисячі секретних звітів стосуються афганської кампанії в період з 2004 по 2009 рік. З них журналісти довідалися про факти, які приховувалися, про помилки військових, у результаті яких гинули мирні афганці.

Армія США офіційно почала кримінальне розслідування витоків секретних військових документів.

Читайте також:

Обама засумнівався в сенсаційності "секретних" документів на Wikileaks

В секретних документах Wikileaks виявили слід бен Ладена

Wikileaks пообіцяв опублікувати тисячі нових секретних документів про Афганістан

Секретні матеріали: НАТО програє війну в Афганістані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: