"Таліби вб'ють всю мою родину": афганець, який працював перекладачем на військових США, розповів про ситуацію в країні

"Таліби вб'ють всю мою родину": афганець, який працював перекладачем на військових США, розповів про ситуацію в країні

Фото: Associated Press

Родина змушена переховуватись від бойовиків "Талібану".

Житель Афганістану, який працював перекладачем для Корпусу морської піхоти США, Хаджі розповів, що таліби вб'ють його та всю його родину. Чоловік стверджує, що він та його дружина через постійний страх не можуть спокійно спати. 

Про це пише CNN. 

Хаджі розповів, що вони з родиною постійно перебувають в себе вдома. Коли ж жінка чує якісь кроки, то одразу ховає дітей, а тоді дивиться, хто йде. 

Небезпека, якій піддаються Хаджі і його сім'я, росте з кожним днем, оскільки таліби захоплюють все нові території по всій країні. При цьому чоловік так і не зміг отримати американську візу, не дивлячись на підтримку морських піхотинців США.

Хаджі був тим, кого можна назвати "бойовим перекладачем". Він служив в провінції Гільменд, жив і патрулював разом з морськими піхотинцями і армією США, перекладаючи, коли вони оглядали машини, розмовляли з місцевими жителями і допитували підозрюваних членів "Талібану".

Тепер він і його сім'я ховаються протягом п'яти років, боячись за своє життя. 

Інші перекладачі розповіли журналістам, що їхнє життя як і раніше знаходиться під загрозою, оскільки повстанці здійснюють акти помсти після виведення військ США з Афганістану, який, як очікується, завершиться до кінця серпня.

Нагадаємо, бойовики "Талібану" оточили Кабул. За повідомленням Al-Arabiya, сьогодні, 15 серпня, може відбутися передавання влади.

Як повідомлялося, 15 серпня "Талібан" захопив стратегічне місто Джелалабад - п'яте за величиною. На ранок неділі Кабул залишався єдиним великим місто країни під контролем уряду. Напередодні вони взяли під контроль Мазарі-е-Шариф - четверте за величиною місто Афганістану, в якому проживає понад 427 тис. осіб.

Тим часом в ООН заявили, що ситуація в Афганістані виходить з-під контролю. Мінімум 241 тисячі осіб довелося покинути свої будинки через бої. У країні переповнені лікарні, починає відчуватися нестача їжі та медикаментів, знищуються мости, дороги, школи і лікарні.

Також прихід до влади терористичного угрупування "Талібан" в Афганістані, яке стрімко захоплює владу у регіонах країни, викликає жах у місцевих жителів, особливо жінок. Багато жінок і дівчат змушені кидати свої сім'ї і бігти з захоплених талібами населених пунктів.

Новини світу: ісламістський рух Талібан захоплює Афганістан після виведення американських військ

Новини світу: ісламістський рух Талібан захоплює Афганістан після виведення американських військ

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Талібан захопив Афганістан
Наступна публікація