Таліби висунули афганській владі 15 умов перемир'я

Головна умова бойовиків - виведення іноземних військ з Афганістану вже в липні 2010 року, що на два роки швидше, ніж планувалося.

Делегація представників афганської опозиції, з бойовиками якої б'ються війська міжнародної коаліції під проводом НАТО, провела в Кабулі переговори з президентом країни Хамідом Карзаєм, де було запропоновано план мирного врегулювання конфлікту.

У афганську столицю прибув заступник лідера Ісламської партії Афганістану Гульбеддіна Хекматіяра, який розглядається командуванням коаліції як керівник однієї з головних угруповань бойовиків.

Делегація опозиції запропонувала уряду план мирного врегулювання, що складається з 15 пунктів. Він передбачає початок виведення іноземних військ з Афганістану вже в липні 2010 року. За прийнятим зараз планом виведення військ міжнародної коаліції планується завершити до 2012 року.

Крім того, лідери бойовиків запропонували внести "кардинальні зміни" у конституцію країни, а також висунули свій план формування в 2010 році перехідного уряду.

Необхідність переговорів з лідерами афганської опозиції стала одним з головних пунктів нової стратегії президента Карзая. Раніше він висловлював невдоволення арештами лідерів руху "Талібан" в Пакистані, оскільки це зруйнувало шляхи зближення уряду та опозиції для досягнення врегулювання в Афганістані.

Про необхідність почати переговори з бойовиками раніше заявляли представники Великобританії, а 12 березня 2010 року з можливістю переговорів з талібами погодився офіційний Вашингтон. У той же час на півдні Афганістану зараз проходять дві великі військові операції проти талібів, метою яких є очищення від них провінцій Гільменд і Кандагар.

Читайте також:

Обама почне переговори з "Талібаном", щоб обратися на другий термін

Командувач НАТО в Афганістані виступив за переговори з Талібаном

Таліби помстяться Південній Кореї за введення військ до Афганістану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: