Таліби запросили ЗМІ в Афганістан, щоб показати провал операції НАТО

Прес-служба радикального руху "Талібан" розмістила в Інтернеті запрошення для незаангажованих журналістів, щоб ті приїхали й правдиво показали закінчення операції НАТО.

Прес-служба радикального руху "Талібан" запросила журналістів усіх незалежних ЗМІ приїхати в повіт Мардж південної афганської провінції Гельменд і переконатися в тому, що антиталібська операція військ НАТО фактично затихла.

У запрошенні, розміщеному в Інтернеті, йдеться, що ангажовані ЗМІ, які оплачують західні спецслужби, дають суто однобічну картину того, що відбувається в повітах Над-Алі і Мардж, де вісім днів тому розпочалася військова стадія операції "Муштарак".

За даними талібів, американці перебувають у центрі повіту Мардж і не мають можливості просунутися до околиць, які займають бойовики Талібану.

Іноземні військові, наголошується в повідомленні, не можуть подолати заміновані траншеї, викопані багато років тому співробітниками однієї з американських будівельних фірм, яка мала намір побудувати там іригаційну систему.

Будівництво не було завершено, але залишилися численні траншеї, які таліби нашпигували мінами і фугасами.

У даний час бойовики посилили опір і ведуть снайперський вогонь по іноземним і афганським військовим. Бойовики почали застосовувати проти атакуючих американців 82-міліметрові міномети і безвідкатні гармати.

У свою чергу прес-служба міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (ISAF) практично замовчує про те, що відбувається в Марджі, повідомляючи лише, що основною складністю для іноземних військових стали місцеві жителі, яких солдати НАТО найчастіше приймають за терористів-смертників і вбивають.

У вівторок як мінімум ще четверо цивільних осіб з місцевих жителів були убиті. У повідомленні прес-служби зазначається, що "вони не реагували на сигнали військових не наближатися". Однак у всіх випадках виявилося, що терористів серед убитих не було.

Одночасно представники НАТО повідомляють із зони бойових дій, що американські морські піхотинці контролюють центр повіту і ще низку ключових районів повіту Мардж, де мають намір приступити до формування поліцейської дільниці і місцевих органів влади. Одночасно британські військові, які оточили повіт Над-Алі, намагаються викурити звідти талібів, які відповідають вогнем у відповідь.

Як повідомлялося, напередодні таліби заявили, що збили в Марджі вертоліт Chinook, що доставляв продовольство одному із заблокованих бойовиками загону американських морських піхотинців. Крім того Талібан повідомив про знищення кількох танків НАТО в повіті Над-Алі, нападі бойовиків на три поліцейські застави, розташовані поблизу адміністративного центру Гельменд - міста Лашкаргах - і знищення дев'яти поліцейських.

Нагадаємо, операція "Муштарак" розпочалася 9 лютого, коли перші колони британських і американських військ оточили повіт, який, за їхніми словами, є центром виробництва наркотиків і опору бунтівників. 13 лютого розпочалася бойова частина операції, в якій з боку коаліції беруть участь близько 15 тисяч солдатів і офіцерів. 14 лютого повідомлялося, що головний оплот талібів - місто Мардж - здався майже без бою.

Читайте також:

Під час операції НАТО в Афганістані загинули 12 мирних мешканців

В Афганістані почалася наймасштабніша операція НАТО проти талібів

Британія закликала талібів здатися перед переважаючими силами коаліції

В Афганістані поліція розстріляла мирних жителів, переплутавши їх з талібами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: