Таліби звинуватили владу Афганістану в цензурі

Введену владою заборону на репортажі атак бойовиків таліби назвали мірою, що "підриває свободу преси" і "не може бути виправдана".

Рух Талібан засудив запроваджену в Афганістані заборону на зйомку атак бойовиків.

Про це в середу, 3 березня, повідомляють західні ЗМІ.

Заборону на репортажі про атаки талібів влада країни ввела напередодні для того, щоб кадри збройних зіткнень не давали бойовикам приводу проводити нові теракти.

За словами представника руху Юсуфа Ахмаді, запроваджена урядом Хаміда Карзая міра "підриває свободу преси" і "не може бути виправдана". Він додав, що заборона на показ атак бойовиків пов'язана з бажанням керівництва Афганістану "приховати свої помилки".

Представник талібів також заявив, що рух підтримуватиме незалежні ЗМІ, які не бажають коритися цензурі.

Після введення заборони на висвітлення атак бойовиків Талібану в Афганістані журналісти можуть знімати тільки наслідки терактів і нападів талібів. Репортерів, які проводитимуть прямі трансляції будуть затримувати, а їх обладнання - вилучати.

Обмеження на висвітлення конфліктів між владою країни і Талібаном розкритикували афганські та зарубіжні газети й телеканали.

На думку ЗМІ, заборона позбавить глядачів можливості отримувати актуальну інформацію про боротьбу з інсургентами. Влада ж стверджуює, що заборона захистить журналістів від загрози постраждати під час бойових діях.

Свого часу керівництво Талібану, перебуваючи при владі в Афганістані у 1996-2001 роках, ввело заборону на телебачення, інтернет, відеоігри, музику і будь-яке зображення живих істот.

Читайте також:

В Афганістані заборонили репортажі про напади талібів

Втрати військовослужбовців США в Афганістані досягли тисячі осіб

Таліби запросили ЗМІ в Афганістан, щоб показати провал операції НАТО

Американці заявили про захоплення військового лідера "Талібану"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: