Тамільські повстанці "воскресили" свого лідера

Тамільські повстанці стверджують, що війну не закінчено: їх лідер живий і продовжить боротьбу за незалежність. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Влада Шрі-Ланки оголосила про повну перемогу над тамільськими сепаратистами і закінчення громадянської війни, яка тривала в країні 26 років.

Телебачення країни 19 травня продемонструвало кадри, які підтверджують загибель лідера руху "Тигри звільнення Таміл-Ілама" Велупіллаї Прабхакарана. Як передає AFP, на кадрах видно обличчя убитого лідера "тигрів".

Водночас бунтівники спростували інформацію про загибель свого лідера і заявили, що продовжать боротьбу за звільнення тамільського народу.

За інформацією сайта руху "Тигри звільнення Таміл-Ілама" TamilNet, Прабхакаран живий і здоровий. Місце його перебування не повідомляється.

Представники руху стверджують, що інформація про те, як лідер "тигрів" нібито потрапив в засідку під час спроби вирватися з оточення на санітарній машині, сфабрикована.

Президент Шрі-Ланки Махінда Раджапаксе під час виступу в парламенті оголосив про перемогу, але нічого не згадав про долю 54-річного лідера бунтівників. Про те, що Прабхакаран був застрелений при спробі втечі від урядових військ, повідомило 18 травня міністерство оборони країни.

Глава держави нагадав лише, що в боротьбі з сепаратизмом народ Шрі-Ланки зазнав величезних втрат. Він також запевнив, що війна йшла проти "тамільських тигрів", а не проти тамільського народу. Президент пообіцяв захищати інтереси національної меншості. Раджапакс оголосив про те, що "тероризм в Шрі-Ланці остаточно переможений".

Сепаратистське угрупування "Тигри звільнення Таміл-Ілама" було засноване в 1976 році. З 1983 року рух вів громадянську війну за створення незалежної тамільської держави на півночі Шрі-Ланки.

Заручниками військових дій між урядом і бойовиками стало мирне населення. В ході етнічного конфлікту загинули більше 80-ти тисяч людей, десятки тисяч вважаються зниклими безвісти.

Масштабна урядова військова операція проти "тигрів" почалася в січні 2009 року. За даними ООН, в результаті її проведення загинули не менше 6,5 тисяч мирних жителів, і ще 200 тисяч людей стали біженцями. До середини травня 2009 року групу повстанців відтіснили на невелику ділянку на північному сході країни.

Читайте також:

Шрі-Ланка оголосила про закінчення 25-річної громадянської війни

Армія Шрі-Ланки добиває останніх "тамільських тигрів"

Президент Шрі-Ланки оголосив про повну перемогу над "Тиграми"

Війська Шрі-Ланки розстріляли понад 300 мирних мешканців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: