Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Танці, пиво та ніякої роботи: 17 березня у світі відзначають день Святого Патрика

Теперішні традиції, щоправда, дещо відрізняються від оригінальних.

Сьогодні, 17 березня, у світі відзначають легендарне ірландське свято - День Святого Патрика. Аби розуміти, чому цій особі приділяється стільки уваги, варто зазирнути в історію.

Саме завдяки діяльності Святого Патрика, або, як його називали, Патрикія Ірландського, більшість населення острова Ірландія стали християнами. Він народився у період між 373 і 389 роками. Як йдеться в історичних даних, Патрик, ймовірно, походив з римської родини. У Уельсі, Англії та Шотландії вважають, що він є виходцем саме цих земель.  

Коли йому було 16, він потрапив у полон до піратів, а коли отримав волю, то певний час жив у Галії. Лише у віці 45 років Патрик повернувся в Ірландію, де почав проповідувати християнство та творити дива. Він читав ірландцям Євангеліє, створював християнські спільноти, монастирі тощо.

Як свято День Святого Патрика почали відзначати досить давно. Ірландці вважають, що 17 березня - день смерті святого. Відомо, що народ багато емігрував і від ХVIII до XX століття ірландці мали величезні діаспори у США, Канаді. Вже у минулому столітті День Святого Патрика почали широко відзначати у Європі. 

У цей день, як відомо, ірландці не працюють. За традицією, прийнято ходити одне до одного в гості, танцювати й пити віскі (хоча зараз через меншу вартість у цей день п'ють пиво). Зараз також частіше ходять до пабів, аніж в гості. Незважаючи на те, що 17 березня припадає на період посту, саме цього дня ірландці дозволяють собі м'ясо, адже вірять, що Патрик перетворює його на рибу.

Широкої популярності свято набуло у США. Щороку там відбуваються традиційні паради з прапорами і головним символом Дня Святого Патрика - трилисником конюшини.

Залиште свій коментар

Вибір редакції