Таємна доповідь комісії ЄС: війну в Південній Осетії розпочала Грузія

Західним журналістам стали відомі висновки експертів Євросоюзу щодо війни на Кавказі: винна Грузія, а Росія лише частково.

Незалежна експертна комісія, яку Євросоюз скликав у 2008 році для розслідування обставин війни в Південній Осетії, визнала, що провина за розв'язування конфлікту лежить на Грузії.

Звіт поки не опублікований, проте про його висновки повідомляє Spiegel, посилаючись на неназваних дипломатів в Брюсселі.

При цьому експерти також визнали часткову провину Росії, яка, на їх думку, відповідальна за ескалацію конфлікту.

Комісія була скликана за ініціативою міністра закордонних справ ФРН Франк-Вальтера Штайнмайера і його колег з країн Бенілюксу.

За даними Spiegel, експерти на чолі з дипломатом Хайді Тальявіні поки зберігають свої висновки в таємниці від публіки, тому що спочатку хочуть поділитися ними з генсекретарем ООН Пан Гі Муном.

Після цього, наступного тижня, про думку комісії повідомлять послів 27 держав - членів ЄС, а також уряди Росії та Грузії. Тим часом у ЗМІ з'являлася версія, що висновки комісії можуть засекретити, аби не загострювати міжнародні відносини.

У лютому повідомлялося, що Тбілісі порекомендував виключити зі складу комісії декількох членів, яких вважає необ'єктивними. Зокрема, за даними грузинської влади, деякі з експертів отримують фінансування від "Газпрому".

Читайте також:

НАТО: незалежні Південна Осетія і Абхазія - це провал

Південна Осетія вимагає міжнародного трибуналу над Саакашвілі

Росія заявляє, що Грузія збирає сили для нової війни

Саакашвілі радіє з ганебної дипломатичної поразки Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: