Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Таємна помста Кремля. Кого намагались позбутись за допомогою отрути

Драматична історія розвідника Сергія Скрипаля не є унікальною.

Сергій Скрипаль – не єдиний колишній співробітник російських спецслужб, кого намагались отруїти. 12 років тому у Лондоні помер ще один колишній полковник російської розвідки - Олександр Литвиненко. Його отруїли радіоактивним полонієм, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Британський суд тоді постановив, що до вбивства причетна ФСБ, а замовником назвав Кремль. У неї дежавю - каже дружина колишнього ФСБівця Литвиненка. Отруєння розвідника Скрипаля нагадує їй про смерть власного чоловіка.

Шляхи Литвиненка і Путіна перетнулися у 1998 році, коли Путін очолив ФСБ. За кілька місяців організація опинилась у центрі скандалу  після прес-конференції Олександра Литвиненка. Той разом із колегами зізнався - їм замовили вбивство бізнесмена Бориса Березовського. Після скандалу Литвиненко потрапляє за ґрати за перевищення повноважень.

ВідеоНепомітна зброя Кремля: Скрипаль - не перший, кого намагалася отруїти Москва

Драматична історія розвідника Скрипаля не унікальна. 12 років тому у Лондоні помер ще один колишній полковник російської розвідки Олександр Литвиненко. Його отруїли радіоактивним полонієм. Британський суд тоді постановив, що до вбивства причетна ФСБ, а замовником назвав Кремль.

Непомітна зброя Кремля: Скрипаль - не перший, кого намагалася отруїти Москва

У 2000 році просить притулку в Лондоні, звідки продовжує викривати Путіна. Триває це, поки 12 років тому йому не підносять чашку чаю з радіоактивним полонієм. Розслідування загадкової смерті Литвиненка в Лондоні завершилося висновком - це вбивство, санкціоноване Кремлем.

"Я впевнений, що містер Луговий і містер Ковтун підкинули полоній-210 в чашку з чаєм в Пайн-барі і зробили це з метою отруїти містера Литвиненка. Далі я зробив висновок, що операція ФСБ вбити містера Литвиненка була, можливо, схвалена містером Патрушевим – тодішнім головою ФСБ, а також президентом Путіним", - заявив суддя Високого суда Лондона Роберт Оуен.

Отрута - непомітна та улюблена зброя Кремля. Про це каже член парламентського комітету зовнішньої політики Боб Сілі.

Його цитує британська Times: "Нові отрути не залишають слідів, тож вони надзвичайно корисні для ведення таємних форм війни. Використовувати їх можливо і відкрито-демонстративно, аби дати сигнал. Холоднокровно застрелити людину тут, у Британії, доволі важко і може викликати проблеми. Отрута в цьому плані – набагато легша зброя".

За його словами, є три типи відомих отрут, які може використовувати Москва. Перший - це опіоїди, зокрема й фентаніл, який на думку журналістів і використали під час отруєння Скрипаля. Саме фентанілом російські спецслужби скористалися під час теракту на Дубровці, отруївши не лише терористів, а й частину заручників.

Другий тип російських отрут, на думку Сілі, - це діоксини. Такий трунок використали під час замаху на Віктора Ющенка.

І третій тип - радіоактивні отрути. Які вбивають не лише непомітно, а й украй болюче. Наприклад, полоній-210. Від якого в тій таки Британії загинув Литвиненко.

Конфлікт Путіна з його товаришем - російським олігархом Борисом Березовським - для останнього завершується вигнанням у тій таки Британії. Росія звинувачує колись успішного бізнесмена у причетності до кількох замовних убивств, розкраданні коштів та несплаті податків. Із 2000 року Березовський ховався в Лондоні. І загинув за сім років од смерті Литвиненка. Смерть загадкова - олігарх несподівано вкоротив собі віку у власному маєтку.

Яка вона, непомітна зброя Кремля, на собі відчув і російський опозиціонер Володимир Кара-Мурза. 2015 року, як і в Литвиненка, у нього раптово почали відмовляти внутрішні органи, політик впав у кому, а аналізи засвідчили - вміст важких металів у його організмі в десятки разів більший за норму. На відміну од Литвиненка, йому пощастило вижити.

"Не сумніваюся, що на мене було скоєно замах на вбивство за суспільно-політичними мотивами", - стверджує Кара-мурза.

Якщо за отруєнням Скрипаля таки стоїть Кремль, у Лондоні обіцяють Москві рішучу відповідь.

Кореспондент ТСН Катерина Федорченко

Залиште свій коментар

Вибір редакції