Таїланд матиме нову конституцію

За попередніми підрахунками, на референдумі в Таїланді ухвалено нову конституцію, запропоновану військовиками.

Таїланд
news.yahoo.com
Військова хунта для ухвалення конституції апелювала до народу Таїланду.
У ході референдуму з питання про ухвалення нової конституції Таїланду, що відбувся в неділю, на її користь висловилася більшість учасників голосування. Про це свідчать дані проведеного поліцією країни неофіційного підрахунку понад 95% поданих голосів.

Як пише газета Nation, за вже 18-й за ліком основний закон Таїланду висловилися 14,147 мільйонів із 45,6 мільйонів зареєстрованих виборців, тоді як проти - лише 10,143 мільйонів.

За даними національної інформаційної агенції ТНА, повільніший офіційний підрахунок підтверджує цю тенденцію - 1 мільйон 824 тисячі 913 голосів "за" при 1 мільйоні 201 тисячі 909 "проти".

Як заявив у виступі по урядовому телебаченню тимчасовий прем'єр-міністр Таїланду Сураюд Чуланон (Surayud Chulanont), підсумки референдуму дозволять військовикам, що прийшли до влади в країні внаслідок минулорічного безкровного перевороту, провести загальні вибори в грудні нинішнього року, - як і планувалося.

Референдум із питання конституції в Таїланді
news.yahoo.com
Коментатори не є одностайними щодо демократичності нової конституції країни.
На думку авторів нового основного закону, винесений ними на загальний розгляд проект дає більше свободи таїландцям порівняно зі скасованою військовою владою конституцією 1997 року, оскільки він покликаний удосконалити систему "стримувань і противаг" у стосунках законодавчої й виконавчої влади й має запобігти надмірній концентрації влади в руках прем'єр-міністра.

Критики, проте, вважають запропоновану конституцію недемократичною.

Проект конституції передбачає заборону на перебування однієї особи на посаді голови уряду протягом більше восьми років поспіль, а також не дозволяє йому або його найближчим родичам володіти великими пакетами акцій приватних компаній. Він також полегшує для парламенту початок процедури винесення імпічменту прем'єрові.

Проект зобов'язує державу надати в розпорядження військовиків "необхідні й достатні сили, озброєння, боєприпаси, військове спорядження й технології".

Склад верхньої палати таїландського парламенту (Сенату) скоротиться з 200 до 150 осіб, яких поділять на дві групи. Безпосередньо обиратимуть 76 сенаторів, тоді як решту призначатиме спеціально створений орган, до якого увійдуть судді та представники різних незалежних контрольних організацій.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: