Таїланд відклав екстрадицію "торговця смертю" Бута до США

Прем'єр-міністр Таїланду заявив, що не видасть Сполученим Штатам російського підприємця, поки не будуть владнані усі формальності.

Таїланд відклав екстрадицію до США російського підприємця Віктора Бута, якого Вашингтон звинувачує у незаконній торгівлі зброєю.

Раніше повідомлялося, що "торговця смертю", як його охрестили західні ЗМІ, можуть вислати в середу, 25 серпня. Напередодні в аеропорту Бангкока приземлився літак, який мав доставити Бута в Сполучені Штати.

Однак прем'єр-міністр Таїланду Апхісіт Ветчачива заявив, що екстрадиція Бута відкладена. "Це відбудеться не сьогодні, - сказав прем'єр, - У цьому правовому процесі кілька етапів".

Таїландський захисник Бута повідомив журналістам, присутнім біля воріт в'язниці, де утримують підозрюваного, що документи, необхідні для видачі його підзахисного американській стороні, поки не надходили.

За словами адвоката, проти Бута владою США висунуті нові обвинувачення. Представники Бута також повідомили, що вже оплатили роботу адвокатів на новому процесі.

Американське міністерство юстиції готове висунути Буту звинувачення в торгівлі зброєю, а також у змові з метою замаху на життя американських громадян. Друга справа, порушена в США проти Бута, містить обвинувачення в шахрайстві і відмиванні грошей.

Американці домагаються видачі Бута ось уже два роки - з моменту його арешту в тайській столиці навесні 2008 року.

Минулої п'ятниці апеляційний суд Таїланду дозволив екстрадицію росіянина, але вже 23 серпня американці висунули проти нього нові обвинувачення, тому на Бута чекає ще один процес у Таїланді.

Слухання призначені на 4 жовтня, саме тому юридично видача Бута американській владі в середу стала неможливою.

Зараз росіянин перебуває у в'язниці в передмісті Бангкока, яка охороняється особливо суворо. До нього допущені родичі та адвокат.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав рішення таїландського апеляційного суду про можливість екстрадиції "неправомірним" і "політично мотивованим".

Офіційний представник держдепартаменту США Філіп Кроулі на запитання про те, чи прибуде Бут в США найближчим часом, відповів: "Ми дамо вам знати, як тільки це відбудеться".

Сам Віктор Бут у лютому минулого року заявив в інтерв'ю, що є жертвою "багаторічного політичного переслідування" в США. Воно "виникло у відповідь на мою відмову співпрацювати зі спецслужбами США і з огляду на недобросовісної конкуренції з боку західних, особливо підконтрольних ЦРУ, компаній", - сказав тоді бізнесмен.

Віктора Бута називають найвідомішим торговцем зброї у світі. США займалися розслідуванням діяльності Бута протягом щонайменше останніх 10 років.

За словами Дугласа Фараха, автора книги "Торговець смертю: гроші, зброю, літаки та людина, яка зробила війну можливою", займатися своєю діяльністю Бут міг тільки за підтримки урядів кількох країн.

"Він не зміг би працювати в Ліберії без прямого дозволу Чарльза Тейлора. В інших районах він не зміг би працювати без дозволу повстанців. У Демократичній Республіці Конго він також діяв за згодою влади. що мова йде про співпрацю з російським урядом та іншими урядами", - впевнений Фарах.

На його думку, російській владі є чого боятися, якщо Віктор Бут заговорить в американському суді.

Читайте також:

Адвокат Бута заявив про початок його екстрадиції в США

Росія пообіцяла повернути Бута додому

Таїланд екстрадує "торговця смерті" Віктора Бута

Віктор Бут: я став заручником західних легенд про ворожих росіян

ВідеоТаїланд екстрадує "торговця смерті" Віктора Бута

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: