Таїланд вимагає від Камбоджі екстрадувати радника прем’єра

Влада Таїланду направила Камбоджі запит про екстрадицію колишнього прем’єра, а нині - радника голови камбоджійського уряду Таксіна Чинавата. Камбоджа запит відхилила.

Влада Таїланду Камбоджі направила офіційний запит про екстрадицію Таксіна Чинавата.

Прохання про видачу Чинавата вже відхилене, заявив глава МЗС Камбоджі, додавши, що лист з відмовою вручено дипломатам Таїланду, котрі принесли запит на екстрадицію.

У листопаді 2009 року стало відомо, що Таксин Чинават - колишній прем'єр-міністр Таїланду - призначений радником з економіки уряду Камбоджі й особистим радником прем'єр-міністра країни Хун Сена. Таїланд, що видав ордер на арешт Чинавата, на знак протесту відкликав свого посла з Камбоджі.

Рішення прийняти Чинавата на держслужбу ускладнило і без того напружені відносини між Таїландом і Камбоджею, провідними тривалий територіальну суперечку через ділянки на кордоні.

Таксин Чинават, який очолював уряд Таїланду, був відсторонений від влади в 2006 році в результаті військового перевороту.

У 2008 році Чінават повернувся до Таїланду, де постав перед судом за звинуваченням у корупції і використанні службового становища. Чінават, звільнений на час судового процесу під заставу, не став чекати вироку і залишив країну. Вирок - два роки в'язниці - був винесений колишньому прем'єру заочно.

Навесні 2009 року прихильники Чинавата влаштували масові акції протесту в Бангкоку, а сам колишній прем'єр, що знаходився в той момент за кордоном, закликав до зміни влади в Таїланді. Після придушення заворушень суд видав ордер на арешт Чинавата, цього разу за звинуваченням в організації антиурядових виступів.

Читайте також:

Новий радник камбоджійського прем'єра в перший день роботи посварив дві країни

Колишнього прем'єра Таїланду позбавили паспорта

Суд постановив арештувати колишнього прем'єра Таїланду

Протести у Таїланді припинилися після смерті двох людей

ВідеоТаїланд вимагає від Камбоджі екстрадувати радника прем’єра

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: