Таїланд завершив репатріацію біженців часів війни в Індокитаї

Біженці намагалися отримати притулок в Таїланді, стверджуючи, що на батьківщині на них чекають переслідування комуністичного режиму.

Армія Таїланду завершила примусову репатріацію в Лаос близько 4 тисяч біженців, які належать до народності хмонг.

Біженці намагалися отримати притулок в Таїланді, стверджуючи, що на батьківщині на них чекають переслідування комуністичного режиму.

Під час війни США в Індокитаї частина хмонгів, великої гірської нацменшини Лаосу, воювала на боці США у складі армії, яка перебувала на повному забезпеченні ЦРУ. Після створення Лаоської Народно-Демократичної Республіки в 1975 році тисячі солдатів і офіцерів цієї армії разом із сім'ями втекли до Таїланду.

Тут їх помістили в спеціальні табори для переміщених осіб. Тисячі хмонгів отримали статус політичних біженців і виїхали з родинами на проживання в США. Зважаючи на їхні колишні заслуги, американський уряд пішов на безпрецедентний крок: дозволив іммігрантам-хмонгам отримувати американське громадянство без обов'язкового іспиту з англійської мови.

Як заявляє таїландська влада, біженці, які перебували в провінції Пхетчабун, були простими нелегальними мігрантами, які перебралися в Таїланд з економічних міркувань в останнє десятиліття.

В останні тижні проти "насильницької репатріації" хмонгів з Пхетчабуна висловилися США, Євросоюз і Верховний комісаріат ООН з питань біженців.

Таїланд і Лаос домовилися про репатріацію хмонгів з табору в провінції Пхетчабун до кінця 2009 року. При цьому лаоський уряд заявив, що гарантує репатріантам свободу від юридичного переслідування і амністував багатьох репатріантів, які вчинили на батьківщині перед втечею нетяжкі злочини. Влада Лаосу також висловила готовність надати репатріантам вибір між поверненням в гори північного Лаосу та розселенням у більш економічно розвинені південні і центральні райони.

Читайте також:

Таїланд депортує в Лаос біженців народності хмонг

Тайська поліція виманила злочинців, які переховувалися, "листами щастя"

Іран заперечив свою причетність до затриманого в Таїланді Іл-76

Таїланд вимагає від Камбоджі екстрадувати радника прем’єра

 

ВідеоДепортація біженців хмонг у Таїланді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: