Тбілісі через два роки після повені: страх дощу в дітей і сотні мільйонів на віднову

Чиновники запевняють, що зробили належні висновки з трагедії.

Два роки минуло після найбільшої в історії Тбілісі повені. Грузія згадала тих, чиє життя забрала висока вода, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Очевидці пригадують, що трагедії передувала потужна злива, однак навіть після неї про повінь ніхто не думав. Тим знесені масою води дерева на схилах гір разом із землею однією брудною масою понеслися в межигір'я. Мотлохом забило трубу, котрою протікала річка Вере, тож уся територія перетворилася на гігантську чашу води майже в 10 метрів заввишки.

ВідеоГрузія згадує загиблих у найбільшій в історії Тбілісі повені

В якусь мить вода пробила тунель і сунула на місто. Як наслідок – 21 смерть, 2 зниклих безвісти, понад 200 родин утікачів без майна і житла та масштабні руйнування. "До нас забіг сусід. І каже – там усе тоне. За якісь хвилини ми зібрали всю сім'ю, сіли в авто і давай тікати", - розповідають жителі Тбілісі про те, як пережили страшну ніч. Родина Чіквіладзе пригадує, що ані гроші, ані майно тоді не мали значення – цінним було лише життя дітей та онуків. "Старший і досі боїться, коли йде дощ", - зізнаються грузини.

Про потоп у Тбіліському зоопарку зараз нагадують малюнки на стінах. Ведмідь на кондиціонері – реальна історія про те, як тварина боролася за життя. Клишоногий вижив, і вже переїхав у нове приміщення звіринця. А от на старому місці залишился головна героїня всіх світових новин - бегемотиха Пеггі. Два роки тому в цей час вона мандрувала містом в оточенні журналістів і містян і ніяк не хотіла повертатися. Загалом під час повені загинула майже половина тварин зоопарку, а його територія була частково зруйнована.

Фотогалерея Руйнівна повінь у Тбілісі: місто потопає у воді, а вулицями розгулюють крокодили та тигри (18 фото)

Грузини кажуть, що трагедія стала для них дуже важливою наукою. Вона ще більше згуртувала і без того дружній народ. Зі стихією боролися всі. "Не тільки жителі міста, але й багато іноземців. Це те, що я ніколи не забуду", - зізнається мешканець Тбілісі Ґіорґі. Висновок для себе зробили і чиновники, які запевняють: якщо тоді системи реагування на подібні обставини просто не було, то тепер готові до всього. На всій проблемній території встановлені маячки і сигнальні пристрої, аби своєчасно фіксувати і повідомляти про небезпеку.

Чимало сил і фінансів уже вклали у відновлення міста – в перерахунку на наші гроші це понад 400 мільйонів гривень. Іще більше 300 мільйонів витратили на компенсації людям. Новий маєток родини Чіквіладзе куплений саме за державні кошти. Він далеко від річок чи водойм. Хоч їхнє колишнє місце було престижнішим та ближчим до центру – вертатися назад родина не хоче. "Надто страшні спогади", - пояснюють вони.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Залиште свій коментар