Тбілісі отримує з Москви "сигнали" про готовність розпочати діалог

Глава МЗС Грузії заявив, що діалог Росії потрібен лише для того, щоб відчитатися перед Брюсселем, Вашингтоном і Лондоном.

Тбілісі отримує з Москви "сигнали" про готовність розпочати діалог, хоча вважає його неможливим.

Про це заявив глава МЗС Грузії Грігол Вашадзе.

За його словами, одне з основних завдань Росії - якнайшвидше розпочати діалог, де "першим кроком є так званий громадський діалог".

"Вони кажуть, що не будуть говорити з урядом Грузії, але будуть говорити з грузинським народом. Хоча йдуть сигнали, що вони готові говорити з нами", - сказав Вашадзе.

За словами глави грузинського МЗС, діалог Росії потрібен лише формально, зокрема для того, щоб "на другий день побігти в Брюссель, Вашингтон, Лондон і повідомити, що "у нас є прямий діалог з грузинами, що ця проблема знята, забудьте про неї".

Вашадзе відзначив, що "жоден уряд Грузії, хто б не прийшов до влади, ніколи ніякий діалог не почне з Росією, поки не відбудеться... гідне і безпечне повернення вимушено переміщених осіб і біженців, повернення прав людей, економічна реабілітація, широкомасштабна миротворча операція і нормальні прямі переговори про автономні статуси (Абхазії та Південної Осетії) в міжнародно визнаних межах Грузії ".

Разом з тим міністр заявив, що початок діалогу за таких умов буде розцінено лише як зраду Батьківщини.

"Прямий діалог нехай починають ті, хто вирішив зрадити Батьківщину, я в ту ж хвилину піду у відставку. Я не дозволю робити це, тому що іншого від нас нічого не чекають - підтвердження того статусу, який Росія визнає для окупованих територій. Це так званий прямий діалог", - зазначив міністр.

Нагадаємо, 8 серпня 2008 року Грузія розпочала військову операцію з відновлення конституційного порядку в Південній Осетії. У відповідь Росія розпочала військову операцію "з примусу сторін до миру". 13 серпня за посередництва країн ЄС сторони уклали перемир'я. За даними грузинського міністерства охорони здоров'я Грузії втрати склали 175 людей.

30 вересня незалежна комісія ЄС оприлюднила доповідь щодо війни на Кавказі 2008 року, в якому сказано, що обстріл Цхінвалі грузинськими збройними силами в ніч з 7 на 8 серпня 2008 року поклав початок масштабного збройного конфлікту в Грузії, хоча це був лише кульмінаційний момент тривалого періоду наростання напруженості, провокацій і інцидентів.

Читайте також:

Грузія: Росія хоче помістити втручання в Південну Осетію в правові рамки

Росія заявляє, що Грузія збирає сили для нової війни

Грузія стверджує, що Росія ввела до Абхазії спецназ та журналістів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: