Тбілісі протестує проти російського коду зв'язку в Абхазії та Південній Осетії

Грузія направила Росії ноту протесту з приводу виведення телефонних мереж Абхазії і Південної Осетії з грузинського коду.

Міністерство закордонних справ Грузії направило Росії та Міжнародному союзу електрозв'язку при ООН ноту протесту з приводу виведення телефонних мереж Абхазії і Південної Осетії з грузинського коду та переключення на російський.

На телефонні номери, що відносяться до Абхазії, тепер треба телефонувати по міжміському зв'язку через код +7 840 на дротові телефони і +7 940 - на мобільні. До Південної Осетії вже давно додзвонюються, використовуючи код Владикавказа +7 8672.

Заступник міністра закордонних справ Грузії Ніно Каландадзе вважає, що "дане рішення Росії порушує міжнародні стандарти, і грузинська сторона вживе всіх заходів для припинення подібних дій". Грузинський дипломат не виключила, що Грузія задіє міжнародні правові механізми, в тому числі суд.

Для Абхазії старий грузинський код працюватиме паралельно з новим, російським, до 1 січня 2010 року. У новорічну ніч Абхазія відключить грузинський код. Надалі, розраховують в Сухумі, Міжнародний союз електрозв'язку виділить республіці власний міжнародний код.

У Тбілісі ще в кінці вересня, при отриманні цієї звістки, відреагували різко. Віце-спікер парламенту Грузії Паата Давітая попередив, що "ті приватні компанії, які будуть використовувати російські коди при здійсненні дзвінків до Абхазії, будуть штрафуватися, а державні відомства, що займаються агентством міжнародного зв'язку, будуть позбавляти порушників ліцензії".

Крім того, Міжнародний союз електрозв'язку (ITU) заявив, що не визнає передачу Абхазії російських кодів, пояснивши це тим, що організація не може втручатися в суперечку двох суверенних держав. У щорічному бюлетені ITU Абхазія відзначатиметься як одиниця Грузії та її телефонним кодом, як і раніше буде код Грузії.

Читайте також:

У Грузії є "мирний план" повернення Абхазії і Південної Осетії

МЗС РФ: військова база РФ буде гарантією суверенітету Абхазії

Абхазія встановила з Росією безвізовий режим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: