Тегеран вимагає компенсації від США

Вашингтон зобов'язаний компенсувати збиток Ірану з урахуванням представленої доповіді розвідки США щодо іранської ядерної програми.

Інспектори МАГАТЕ в Ірані
"Американці повинні розплачуватися за свої слова", - вважає Ельхам.
Тегеран має право вимагати компенсації, переконаний офіційний представник уряду Ісламської Республіки Голямхоссейн Ельхам.

"Американці, враховуючи ту брехню, яку вони поширювали проти Ірану, повинні тепер компенсувати величезний збиток, нанесений нашій країні", - сказав у вівторок журналістам Ельхам, коментуючи доповідь розвідки США щодо Ірану. 

Як повідомлялося, в документі розвідки, програму з розроблення атомної зброї в Ірані зупинено ще 2003-го року і принаймні до середини цього року роботу в цьому напрямку поновлено не було. 

Ельхам назвав "відвертою брехнею" звинувачення деяких представників американської адміністрації в спробах Ірану створити ядерне знаряддя.

"Американці повинні розплачуватися за свої слова", - вважає Ельхам. "Весь світ знає, що Іран у своїй ядерній діяльності ні на крок не відступив від міжнародних норм. Всі ядерні об'єкти в наший країні знаходяться під контролем МАГАТЕ", - відзначив чиновник.

Іран продовжить реалізацію своєї мирної ядерної програми відповідно до міжнародного законодавства в цій сфері, повідомив офіційний представник уряду Ірану.

Раніше під тиском США Рада Безпеки ООН у зв'язку з небажанням Тегерана ввести мораторій на збагачення урану прийняла дві резолюції 1737 і 1747, які передбачають санкції відносно іранської ядерної і ракетної програм.

Іран відмовився виконувати вимоги цих документів, назвавши їх незаконними. США і низка європейських країн висловлюються за ухвалення третьої резолюції з ще жорсткішими додатковими санкціями проти Тегерана, якщо Іран не виконає накладені на нього міжнародні зобов'язання.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: