Техас лякає Вашингтон виходом зі складу США

Губернатор штату натякнув, що Техас впорається і без Вашингтону.

Губернатор штату Техас Рік Перрі, беручи участь в акції протесту проти підвищення податків в місті Остін, дав зрозуміти, що не виключає вихід Техасу з складу США.

"У нас багато сценаріїв, - сказав він. - У нас велика країна, і у нас немає жодної причини розпускати наш союз. Але якщо Вашингтон продовжить сувати ніс в справи народу США, зрозуміло, який може бути підсумок всього цього. Техас - унікальне місце, вельми незалежне за своїм духом".

Під час промови Перрі з численного натовпу лунали заклики до виходу штату зі складу США.

Губернатор підтримав техаських законодавців, які підготували резолюцію на підтримку прав штатів, закріплених в десятій поправці до Конституції США. Губернатор призвав інші штати захищатися від невиправданого втручання Вашингтона.

"Я вважаю, що наш федеральний уряд став деспотичним. Деспотизм виявляється в розмірах урядового апарату, його втручанні в житті громадян і втручанні в справи нашого штату", - сказав Перрі. Він також заявив, що у Техасу є економічна потужність, тоді як у Вашингтоні - "фінансовий безлад". "Мільйони техасців втомилися від того, що Вашингтон, округ Колумбія, намагається вчити нас, як управляти Техасом", - сказав губернатор.

Останнім часом Перрі все активніше критикує Вашингтон, що пов'язують з його боротьбою за переобрання. Конкурентом Перрі виступає його колега по Республіканській партії, сенатор США Кей Бейлі Хатчісон, яку губернатор оголосив інструментом експансії федерального уряду. У березні Перрі відмовився від 550 млн доларів, виділених з федерального бюджету на допомогу техаським безробітним. Своє рішення губернатор мотивував тим, що умови, на яких виділені гроші, направлені в шкоду бізнесу штату.

Десята поправка до Конституції США, прийнята в 1791 році і входить в Білль про права, затверджує принцип федералізму. Згідно цій поправці, права, які не закріплені за федеральним урядом і не відчужені у штатів за Конституцією, належать штатам і народу.

Читайте також:

США запропонували план боротьби з піратством

США націлять ядерні ракети на 12 об'єктів у Росії

Обама влаштував фотосесію з собакою

Обама скасував частину санкцій проти Куби

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: