Техас визнали головним постачальником зброї для наркокартелів Мексики

У ході журналістського розслідування виявилося, що збройові магазини Техасу є головними постачальниками зброї для наркокартелів сусідньої Мексики.

Збройові магазини Техасу виявилися головними постачальниками зброї для наркокартелів сусідньої Мексики. Такий висновок міститься в журналістському розслідуванні, проведеному американською газетою The Washington Post.

Як з'ясували журналісти, мексиканські бандити переважно використовують зброю, спочатку куплену у 12 найбільших американських збройових дилерів. 8 з них оперують в Техасі, 3 - Арізоні, ще один - у Каліфорнії. Таким чином, саме в техаських магазинах купується більшість одиниць зброї, яка потім використовується в кримінальних війнах мексиканських наркокартелів. При цьому серед міст "рекордсменом" є Х'юстон - найбільше місто штату Техас.

У числі збройових дилерів Техасу, чиї товари користуються попитом у стабільної мексиканської мафії, газета наводить компанію Carter's Country, одного з найбільших рітейлерів зброї в штаті. За останні два роки в Мексиці було вилучено 115 одиниць зброї, спочатку проданої саме цим дилером.

Настільки висока популярність техаських збройових крамниць у мексиканських бандитів обумовлена декількома факторами. По-перше, це близькість кордону (Техас межує з Мексикою) і, як наслідок, в штаті знаходиться велика кількість мексиканських іммігрантів, пов'язаних з наркобізнесом. Однак, зазначають чиновники, ситуація багато в чому обумовлена і кількістю збройових магазинів, що діють на території штату, і доступністю зброї в силу конкуренції між дилерами. Так, за даними влади, в одному тільки Х'юстоні працює 300 приватних магазинів зброї, а в загальному штат налічує 3800 подібних точок.

Крім того, нарікають чиновники, торговці зброєю часто не виявляють достатню пильність, продаючи зброю своїм клієнтам. Так, нерідкі випадки, коли в одні руки продається відразу кілька одиниць стрілецької зброї. Наприклад, одного разу неназваний дилер продав покупцеві 14 одиниць напівавтоматичних гвинтівок-копій АК-47.

Читайте також:

У Мексиці затримані злочинці, які готували напад на саміт ООН

Через помсту за вилучену марихуану у Мексиці застрелили 13 осіб

У Мексиці застрелено тринадцять гостей вечірки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: