Техніка з силовиками, затримання і розгони мітингувальників: у Білорусі не вщухають масові акції протестів

Техніка з силовиками, затримання і розгони мітингувальників: у Білорусі не вщухають масові акції протестів

Фото: Associated Press

Акція має загальну назву "Марш народного звинувачення".

У білоруських містах почалися акції протестів проти підсумків президентських виборів, які відбулися 9 серпня, та насильства щодо мітингувальників.

Про це повідомляють місцеві ЗМІ та різні Telegram-канал.

Акція має загальну назву "Марш народного звинувачення". У різних районах Мінська люди вийшли на вулиці з біло-червоно-білими прапорами, пише Tut.by. Люди формують невеликі групи і проходять маршами.

У столиці також помітили військову техніку і мікроавтобуси з силовиками, а також автозаки. На одній з мінських площ очевидці повідомляють про водомети.

Крім того, видання "Радіо Свобода. Білорусь" повідомляє про затримання силовиками декількох молодих людей в мінському мікрорайоні Уруччя.

Наразі точна кількість затриманих мітингувальників невідома. Утім, станом на 15:00, за словами правозахисників "Вясна", лише у Мінську відомо про понад 80 осіб. Затримання відбуваються і в інших містах. Зокрема, у Гродному, Бресті, Могильові.

Нагадаємо, 9 серпня 2020 року у Білорусі відбулися вибори президента. Після оприлюднення даних перших екзит-полів, білоруси вийшли на акції протестів у багатьох містах країни. Почалися масові протести, які не вщухають понад три місяці. Силовики жорстоко розганяють людей, застосовують силу, масово арештовують.

10 серпня ЦВК Білорусі оприлюднила результати виборів. Лукашенко переміг з результатом 80,23%. Його головна опонентка Світлана Тихановська отримала 9,9% голосів. 23 вересня у Палаці незалежності в Мінську потай провели інавгурацію Олександра Лукашенка — він "офіційно обійняв посаду президента Білорусі". Утім, багато країн світу це не визнають і вимагають перевиборів у країні. 

МОК усунув Лукашенків від участі у своїх заходах через дискримінацію спортсменів

МОК усунув Лукашенків від участі у своїх заходах через дискримінацію спортсменів

Повʼязані теми:

Наступна публікація