Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Telegram оскаржив в ЄСПЛ рішення російського суду на відмову надати дані ФСБ

У компанії вважають, що рішення суду порушує Конвенцію про захист прав людини.

Telegram направив до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) скаргу на рішення Міщанського суду Москви, який у грудні минулого року оштрафував компанію на 800 тис. рублів за відмову надати ключі шифрування ФСБ.

Про це повідомляє "КоммерсантЪ" з посиланням на міжнародну правозахисну групу "Агора", на сайті якої опублікований текст скарги.

У документі вимогу ФСБ називають втручанням у право вільно поширювати інформацію, що порушує статтю 10 Конвенції про захист прав людини.

У Telegram зазначають, що справа порушує права мільйонів користувачів сервісу, тому вона потребує пошуку балансу між захистом публічних інтересів і забезпеченням гарантій на онлайнову безпеку користувачів. Незважаючи на це, "суд прийняв на себе функції обвинувачення", йдеться у скарзі.

Раніше Верховний суд РФ відхилив позов Telegram до ФСБ про визнання незаконним наказу спецслужби про порядок передачі ключів шифрування. Після цього Роскомнагляд відправив Telegram повідомлення про необхідність передати ФСБ ключі шифрування. Перший етап блокування месенджера стартував 20 березня, тож якщо за 15 днів Telegram не підкориться, суд може прийняти рішення про його призупинення.

ВідеоУ Росії погрожують заблокувати популярний месенджер Telegram

Служба з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій вимагає, аби компанія "Телеграм" упродовж 15 днів надала ключі для розшифровки повідомлень користувачів. Інакше обіцяють обмежити доступ до месенджера, який налічує понад сотню мільйонів користувачів.

У Росії погрожують заблокувати популярний месенджер Telegram

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції