Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Телеканал показав заборонені російські касетні бомби для війни в Сирії

З 2010 року діє міжнародна Конвенція про касетні боєприпаси, яка забороняє їх використання.

З сюжету про російську авіацію в Сирії були вирізані кадри касетних боєприпасів.

На телеканалі RT пояснили цей монтаж нібито турботою про "безпеку пілота", який стояв поруч зі снарядами.

Але початкова версія сюжету, яка була опублікована на офіційному каналі каналу на YouTube 18 червня, містить п'ятисекундний фрагмент із зображенням авіабомб РБК-500 ЗАБ-2,5 СМ (разова бомбова касета з запальними бойовими елементами).

19 червня на бомби з відео звернув увагу Twitter-блогер Green lemon, після чого канал вирізав фрагмент зі свого сюжету. 20 червня після публікації фрагмент знову повернувся на своє місце.

Росію неодноразово звинувачували в застосуванні касетних боєприпасів при бомбардуваннях в Сирії. Зокрема, про це йдеться в доповіді міжнародної правозахисної організації Amnesty International, опублікованій в грудні 2015 року.

З 2010 року діє міжнародна Конвенція про касетні боєприпаси, яка забороняє їх використання. Проте до договору 119 країн, не приєдналися найбільші виробники таких боєприпасів - Росія, США і Китай.

Раніше Росія відхрестилася від застосування касетних бомб в Сирії.

Касетні бомби заповнені меншими за розміром вражаючими елементами, які розкидаються на велику площу, так що неможливо розмежувати військові і цивільні цілі. Нерідко ці дрібні боєприпаси одразу не вибухають і стають загрозою для цивільного населення, особливо дітей.

Нагадаємо, що громадянська війна в Сирії розпочалася навесні 2011 року. З тих пір кількість загиблих перевищила 250 тисяч осіб, біженців — 4 мільйони. Повстанці виступають за повалення режиму Башара Асада. За цей час частина території країни захопили бойовики "ІД".

Залиште свій коментар

Вибір редакції