"Тенденція насторожує". Як змінилася кількість смертельного арсеналу країн "ядерного клубу" - SIPRI

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

США та Росія списують насамперед вже непотрібні заряди, наголошують у SIPRI. Тим часом ядерні держави модернізують свої арсенали.

Стокгольмський інститут дослідження проблем миру (SIPRI) повідомляє про збільшення інвестицій у модернізацію ядерних арсеналів у світі.

Про це йдеться в доповіді аналітиків SIPRI, опублікованій в понеділок, 17 червня.

У документі зокрема зазначається, що торік глобальні запаси ядерних боєголовок та боєзарядів скоротилися на чотири відсотки. Попри це, останнім часом спостерігається тенденція, що насторожує. "Ядерна зброя знову посідає важливе місце в розробках військових стратегій і концепцій нацбезпеки", - розповів експерт SIPRI з ядерних озброєнь Шеннон Кайл інформагенції dpa.

Приміром, модернізація наявних ядерних арсеналів стала за президентства Дональда Трампа важливою частиною стратегії Білого дому. Схожі державні програми спостерігаються також і в Росії, кажуть експерти SIPRI.

Зазначається, що нині на США та Росію припадає понад 92 відсотків усіх ядерних боєголовок та боєзарядів. Ядерний арсенал Росії налічує за підрахунками SIPRI 6500 одиниць, а США - 6185.

Зафіксоване торік скорочення кількості ядерних арсеналів припадало саме на РФ та США. Утім, на перший погляд позитивна статистична тенденція приховує той факт, що обидві ядерні держави списували насамперед ті ядерні боєзаряди, які просто відслужили своє, запевняють у SIPRI.

На третьому місці в цьому списку опинилася Франція з 300 ядерними боєзарядами та боєголовками. Далі йдуть Китай з ядерним арсеналом у 290 одиниць та Велика Британія з 200 боєголовками та боєзарядами. Крім того, Пакистан, як зазначають експерти, має 150-160 боєзарядів, Індія - 130-140 одиниць, Ізраїль 80-90 одиниць та КНДР - 20-30 одиниць. Щодо останньої, то тут аналітики, котрі спираються на дані з відкритих джерел, могли лише припускати таку кількість боєзарядів. Загалом у світі налічується близько 13900 ядерних боєголовок, зазначають у SIPRI.

Нагадаємо, станом на початок 2018 року країни світу загалом скоротили запаси ядерних боєголовок до 14 465. Так, протягом 2017 року свої ядерні запаси також скоротили Росія та США.

ВідеоТрамп і Кім Чен Ин не змогли досягти згоди щодо ядерного роззброєння КНДР

Політики так і не змогли підписати договір і навіть не залишились на спільний обід. Каменем спотикання стали економічні санкції. Саме їх обіцяли зняти США в обмін на повне ядерне роззброєння КНДР. Однак за словами президента США, у Північній Кореї не готові виконувати цю умову в усіх сферах до зняття економічних обмежень.

Трамп і Кім Чен Ин не змогли досягти згоди щодо ядерного роззброєння КНДР

Вибір редакції