"Тенденції змінилися": ВООЗ заявила про перехід світу до третьої хвилі COVID-19

"Тенденції змінилися": ВООЗ заявила про перехід світу до третьої хвилі COVID-19

flickr.com

Одним з головних факторів початку нової хвилі став "Дельта"-штам коронавірусу. 

Гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреєсус заявив, що світ перебуває на ранній стадії третьої хвилі коронавірусу.

Про це він повідомив 14 липня на 8-му засіданні Комітету з надзвичайних ситуацій щодо СOVID-19.

За його словами, ще нещодавно світ спостерігав зниження кількості випадків COVID-19 та смертності на тлі зростаючих показників вакцинації в Європі та Північній Америці.

"Зараз тенденції змінилися, і зараз ми перебуваємо на ранній стадії третьої хвилі. Минулий тиждень став четвертим поспіль, коли кількість випадків COVID-19 росла у усьому світі. І після 10 тижнів спаду смертність знову зростає", - зазначив Гетреєсус.

Гендиректор ВООЗ констатував, що вірус продовжує еволюціонувати, що призводить до появи більшої кількості його варіантів. Одним з основних факторів поширення зараження є "Дельта"-штам коронавірусу. 

"Зараз варіант Delta перебуває у понад 111 країнах, і ми очікуємо, що незабаром він стане домінуючим штамом COVID-19, який циркулює у всьому світу, якщо це ще не так", - заявив Гебреєсус.

Нагадаємо, штам "Дельта", який вперше виявили в Індії, зафіксований, щонайменше, в 111 країнах і територіях. У ВООЗ повідомляють, що за останній тиждень (5 - 11 липня) спостерігалося збільшення кількості нових випадків коронавірусу у світі на 10% порівняно з попереднім тижнем. Число захворілих склало 2 996 465. У всьому світі захворюваність на COVID-19 зростала, в середньому, щодня повідомлялося про понад 400 тис. випадків порівняно з 370 тис. за попередній тиждень. 

Наступна публікація