Перейти до змісту
Теплові хвилі та буревії. Які природні аномалії супроводжували найспекотніший липень в історії

Цьогоріч у багатьох куточках світу було зафіксовано різноманітні погодні аномалії та природні катаклізми.

Липень 2019 року став найспекотнішим за останні 139 років, і подолав рекорд, встановлений у 2016-му. Середня глобальна температура за місяць була на 0,95 градуса за Цельсієм вищою за середній показник у 20-му столітті (15,8 градуса).

Унаслідок нетипових температур до історичного мінімуму скоротився льодовий покрив Арктики та Антарктичного льодовикового щита. У різних країнах сотні людей загинули від спеки та навіть виникли проблеми з інфраструктурою міст.

Шокувальні аномалії

Відповідно до даних NOAA, цього липня льодове покриття Арктики скоротилося на 19,8%, порівняно з середніми показниками 1981-2010 років – до цього вони вважалися найнижчими. Подібна ситуація з Антарктичним льодовиковим щитом – льодове покриття стало 4,3% меншим, порівняно з середніми показниками за аналогічний період.  

Територією США 11-19 липня пронісся буревій Баррі, що призвів до серйозних паводків у Луїзіані та Арканзасі. У Арканзасі за липень 2019 року випала найбільша за усю історію спостережень кількість опадів. 

Найтеплішим за усю історію спостережень липень став у Африці, а також у Бахрейні, Австралії та на Алясці.

У Європі липень 2019 став найспекотнішим. Проте він вирізнявся потужними тепловими хвилями, через які температурні рекорди зафіксували одразу у низці країн, зокрема – у Франції, Бельгії, Німеччині та Нідерландах.

Найспекотніші місця планети
ТСН.ua

У Франції через спеку загинуло щонайменше п'ятеро – 25 липня температура у країні, зокрема, у місті Париж, піднялася до 43 градусів за Цельсієм. У Нідерландах того ж дня було зафіксовано 40,7 градуса за Цельсієм. У обох випадках подібні показники стали абсолютним температурним рекордом.

За даними CBS, загалом у Нідерландах починаючи від 22 до 29 липня загинуло 2964 людей – що на 15% більше, ніж у середньому за один літній тиждень. Медики пов'язують зростання смертності зі спекою.

У Німеччині середня температура у липні становила 18,9 градуса - на два градуси більше за середньорічний показник так званого еталонного періоду від 1961 до 1990 року. Він використовується відповідно до міжнародних правил для того, щоб проводити порівняння протягом більш тривалих періодів часу. Три дні поспіль у країні утримувалася температура вище 40 градусів.

Аномальну спеку було зафіксовано також у Бельгії. Наприкінці липня у окремих регіонах країни температура піднялася до 38.9C. Раніше найвищим показником для країни вважалося 38,8 градуса за Цельсієм. Зафіксовано попередній рекорд було у 1947 році. Унаслідок рекордної спеки загинула жінка похилого віку. 

 

 

Торкнулася спека й Великої Британії. 24 липня подекуди було зафіксовано 38, 7 – що на 0,2 градуса більше, ніж найвищий до цього показник, зафіксований протягом теплових хвиль 2003 року.

Примітно, що у Великій Британією від рекордних температур у липні постраждали навіть транспортні сполучення. Пасажирам поїздів радили не користуватися залізницею. Коли температура повітря сягає 40 градусів, британські рейки нагріваються приблизно до 60 С  і починають гнутися. Вони розроблені з розрахунку на максимальну літню температуру у 27 градусів за Цельсієм, передає The Guardian

Варто однак зазначити, що подекуди були помічені й холодніші за норму показники – наприклад, у деяких регіонах Скандинавії, а також західній та східній частинах Росії, де температура була щонайменше на 1,5 градуса за Цельсієм нижчою за середню.

Причина аномалій

Вчені зазначають, що погодні аномалії, які охопили світ цього року, тісно пов'язані з кліматичними змінами. Так, як зазначається у матеріалі Vox, усі найбільші за 500 років літні температурні показники були зафіксовані за останні 17 років.

"Інтенсивні та так поширені теплові хвилі несуть на собі відбиток спричинених людиною кліматичних змін. Це підтверджують наукові дослідження, які виявили кореляцією між збільшенням обсягу парникових газів у атмосфері та підвищенням глобальної температури", - розповідає Джонатан Каллмен, очільник Світової метеорологічної організації (World Meteorological Organization).

Вчені прогнозують, що якщо проблему не вирішувати, вона ще більше погіршиться, що може мати смертельні наслідки. До прикладу, теплові хвилі, що трапилися у Європі 2003 року, призвели до 70 тисяч смертей.

Найбільш уразливими до високих температур є люди, що нездужають на певні хронічні захворювання. Проте навіть здорові люди можуть помічати проблеми зі сном та дискомфорт.

Відео Руйнівна спека: склепіння Нотр-Даму рушиться через аномально високі температури

Із пошкоджених внаслідок пожежі перекриттів падає каміння. У французькому міністерстві культури закликають якнайшвидше поновити реставраційні роботи. Їх призупинили через забруднення прилеглої території свинцем. Саме з цього металу був виготовлений шпиль Нотр-Даму, який розплавився у вогні під час пожежі у квітні.  

Руйнівна спека: склепіння Нотр-Даму рушиться через аномально високі температури

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин