Теракт у Лондоні: нападник під час затримання кричав, що бажає вбивати мусульман

Поліція таки назвала нічну подію терористичним актом.

Британська поліція все ж таки розглядає наїзд на пішоходів на півночі Лондона як теракт, хоча спочатку визначати подію таким чином не квапились, йдеться у ТСН.12:00.

Правоохоронці повідомили, що напад має всі ознаки терористичного злочину. Наїзд стався поблизу однієї з міських мечетей, з якої після вечірньої молитви саме виходили віряни. Вулиця була сповнена людьми - десятки мусульман завершили вечірню молитву та йшли додому, коли у натовп врізався фургон. Свідки кажуть, що вантажівка рухалася зі швидкістю у 80 кілометрів за годину і певні, що наїзд нещасним випадком не був.

ВідеоБіля мечеті в Лондоні фура в’їхала в натовп вірян

"Цей хлопець виїхав на смугу для громадського транспорту і розвернувся. Думаю, це одностороння дорога, там немає проїзду, вона заблокована, тож він мав зробити це навмисне", - кажуть свідки.

Очевидці розповідають, що поранених багато, вони лежать просто на вулиці. Кільком медики допомагають на місці, вісьмох забирають до шпиталів. Згодом поліція повідомляє про смерть одного пішохода.

Водія, що скоїв наїзд, затримує розлючений натовп. Від самосуду його рятує імам мечеті і передає його правоохоронцям. Свідки кажуть - він кричав, що бажає вбивати мусульман. І твердять, що у чоловіка були спільники.

"У фургоні було троє людей - одного упіймала поліція, а ще двоє спромоглися втекти", - запевняють свідки.

Цю інформацію у поліції не підтверджують. Повідомляють, що фургоном кермував 48-річний чоловік. Його забрали до лікарні з міркувань безпеки. Поліція планує провести оцінку його психічного здоров'я.

Наїзд на пішоходів біля мечеті може стати вже четвертим потужним терактом, що сколихнув Британію за останні місяці. Три тижні тому інша вантажівка врізалася у пішоходів на Лондонському мосту, а згодом - нападники ще й відкрили вогонь, вбили сімох і поранили десятки людей. У травні смертник підірвав себе після концерту на стадіоні у Манчестері, забравши 23 життя. А у березні на Вестмінстерському мосту терорист здійснив наїзд, вбивши 4-х людей, а потім з ножем кинувся на поліцейського біля парламенту, вбив його та загинув сам.

Кореспондент ТСН Катерина Федорченко

Залиште свій коментар