Теракт у Стокгольмі влаштував уродженець Іраку з вищою освітою

Стало відоме ім'я терориста-смертника, який, імовірно, підірвав себе в центрі Стокгольма. Його ім'я і фотографія були опубліковані на ісламському сайті.

У Стокгольмі поліція і спецслужби з'ясовують, хто організував серію терактів у центрі міста.

Згідно з офіційною інформацією поліції, особу смертника ще не встановлено.

Однак шведські ЗМІ повідомляють, що теракт здійснив житель шведського міста Транос Таймура Абдулвахаб Аль-Абдалай - він працював "живою рекламою" на вулиці, де пізніше і стався вибух.

Дані на сторінці Facebook, що належить смертнику, свідчать про те, що той народився в Іраку, в 1992 переїхав до Швеції і вивчав спортивну терапію у Великобританії.

Усього повідомляється про шість вибухових пристроїв, але спрацювали з них усього два. Одна з бомб була закладена в автомобілі - цей вибух навіть зняли на камеру очевидці.

А трохи пізніше терорист-смертник підірвав себе в торговому кварталі міста - навколо було дуже багато перехожих, люди закуповувалися подарунками на Різдво.

За даними влади, дві людини поранені.

"Те, що сталося, неприйнятно. Просто тому, що досі Швеція була країною, де могли жити люди найрізноманітніших віросповідань. Наша демократія працює добре, і люди, які відчувають розчарування і гнів, можуть висловити свої почуття, не вдаючись до насильства . Ми піклуємося про таке суспільство, його варто захищати", - заявив Фредрік Райнфельдт, прем'єр-міністр Швеції.

"За попередніми даними, діяв терорист-одинак, але ми поки не повністю в цьому впевнені, ми допускаємо, що у нього могли бути спільники. Ми ще в жовтні підвищили рівень безпеки. Тепер у нас стався теракт, я хочу сказати, це дуже серйозно . За безпеку в Стокгольмі відповідає столична поліція, так що в найближчі дні на вулицях міста буде набагато більше поліцейських", - сказав Андерс Торнберг, заступник генерального директора Служби Безпеки Швеції.

ЗМІ Швеції повідомили, що приблизно, за 10 хвилин до цих вибухів в інформаційне агентство ТТ і в поліцію держбезпеки Швеції СЕПО надійшло електронне повідомлення, адресоване невідомим Швеції та шведському народові.

У ньому автор висловлював співчуття з приводу мовчання щодо шведського карикатуриста Ларса Вілкса, який зобразив кілька років тому пророка Мухаммеда з тілом собаки, а також з приводу присутності шведських солдатів в Афганістані.

Нагадаємо, що ще в 2007 році шведська газета Nerikes Allehanda опублікувала карикатури на пророка Мухаммеда художника Вілкса, що мали величезний резонанс у всьому світі. У декількох мусульманських країнах публікація спровокувала маніфестації, а "Аль-Каїда" призначила винагороду в 100 тис. дол за розправу над художником. З того часу художник Вілкс постійно перебуває під охороною поліції, оскільки на його адресу неодноразово надходили погрози.

Як повідомлялося, 19 березня 2008 року лідер міжнародної терористичної мережі "Аль-Каїда" Усама бен Ладен виступив з заявою, в якій присягнувся помститися країнам ЄС за повторну публікацію карикатур із зображенням пророка Мухаммеда.

Читайте також:

Теракт у Стокгольмі: ісламське духівництво засудило вибух

В Іраку скоєно подвійний теракт, загинули 17 осіб

У центрі Стокгольму смертник вчинив теракт

ВідеоТеракт у Стокгольмі влаштував уродженець Іраку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: