Терорист Брейвік заявив, що в Європі діють 80 осередків його однодумців - "мучеників"

Норвезький терорист Андерс Брейвік розповів про створення "Європейського військового ордена і Трибуналу", до якого входять його однодумці.

Андерс Берінг Брейвік
Андерс Берінг Брейвік
Правоохоронні органи Європи намагаються з'ясувати, чи були спільники у норвежця Андерса Брейвіка, який влаштував 22 липня подвійний теракт в Норвегії, що забрав життя 76 людей.

У своєму маніфесті, опублікованому в Інтернеті незадовго до бійні, Брейвік повідомив, що в країнах Європи створено близько 80 осередків "мучеників", готових на рішучі дії, аналогічні тим, до яких вдався він.

МАНІФЕСТ БРЕЙВІКА: ЧАЕС МОГЛИ ПІДІРВАТИ УКРАЇНСЬКІ НАЦІОНАЛІСТИ

Під час судових слухань він також вимовив фразу: "У нашій організації є ще два осередки".

За визнанням терориста, він був завербований на зустрічі зі своїми однодумцями в Лондоні в 2002 році. Підсумком заходу стало створення "Європейського військового ордена і Трибуналу".

Як виявилося, у норвезької поліції був шанс запобігти терактам і знешкодити Брейвіка, однак вона ним не скористалася. Стало відомо, що Андерс Брейвік потрапив в поле зору норвезьких правоохоронних органів ще чотири місяці тому, проте жодного розслідування тоді проведено не було.

У березні представники розвідки, що займаються злочинами екстремістської спрямованості, звернули увагу на угоду, укладену Брейвіком у зв'язку з придбанням в Польщі великої кількості хімікатів, які згодом були використані для виготовлення бомб.

За даними ЗМІ, перше замовлення на різні хімічні речовини, необхідні для створення бомби з детонатором, Брейвік зробив на сайті одного з польських постачальників. Власника компанії з продажу хімічних препаратів, який проживає в місті Вроцлав, вже допитали поліцейські.

Стало також відомо, що в 2010 році вбивця відвідував Білорусь для вивчення політичного ладу і специфіки расового складу населення.

Брейвік назвав білоруський політичний лад "диктаторським" і зазначив, що у більшості мешканців Білорусі "нордичний характер".

Тим часом Скотленд-Ярд намагається з'ясувати, хто ще був присутній на зустрічі в квітні 2002 року, де був проголошений "Європейський військовий орден і Трибунал". Як стверджує Брейвік, на засіданні ордена головував англійський протестант. Був присутній ще один англієць, так само як делегати з Франції, Німеччини, Греції, Голландії та Росії.

Нагадаємо, подвійний теракт Норвегії стався 22 липня. Спочатку пролунав вибух біля комплексу урядових будівель в центрі Осло, де розташована канцелярія прем'єр-міністра.

Через півтори години одягнений в поліцейську форму Брейвік відкрив стрілянину в молодіжному таборі правлячої Норвезької робочої партії на острові Утойя поблизу норвезької столиці. Жертвами обох терактів стали загалом 76 людей.

"Норвезька бійня": слідкуйте за новинами про подвійний теракт у Норвегії тут

Читайте також:

Норвезький терорист розстрілював підлітків під музику з "Володаря перснів"

Жертвою теракту у Норвегії став зведений брат принцеси, а метою була "мати нації"

Норвезький терорист припускає, що ЧАЕС підірвали українські націоналісти

Брейвіка викрили у плагіаті у американського терориста Унабомбера

ВідеоНаслідки стрілянини в молодіжному таборі правлячої Норвезької робочої партії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: