Терористи обстріляли пасажирський автобус у Сирії, є жертви

Пасажирський автобус потрапив у засідку і був обстріляний терористичною групою"неподалік від міста Хомс. Загинули, щонайменше, 10 мирних жителів.

У неділю, 8 травня, у Сирії група озброєних терористів здійснила напад на пасажирський автобус поблизу міста Хомс. У результаті атаки загинули, щонайменше, 10 мирних жителів, повідомило державне телебачення країни.

Згідно інформації ЗМІ, мікроавтобус з сирійцями потрапив у засідку і був "обстріляний терористичною групою"неподалік від міста Хомс.

Як повідомляється, всі жертви були робітниками, які працювали в Лівані і поверталися до Сирії.

Напередодні в Хомсі відбулися зіткнення правоохоронних органів з озброєними бойовиками. Весь день сірійські військовослужбовці переслідували екстремістів в цьому промисловому центрі країни, розташованому в 162 кілометрах на північ від Дамаску. Операція по зачистці центральних кварталів Баб Саба і Баб Дурейб почалася в неділю вранці. Перед цим вночі третє за величиною місто Сирії з мільйонним населенням було оточене танками.

Повідомляється, що телефонний зв'язок повністю заблокований, у місті також немає електрики.

Схожі події відбувалися в суботу в Баніясе - другом осередку масових антиурядових виступів. За свідченням лідера Сирійської ліги захисту прав людини Рамі Абдель Рахмана, там затримані понад 200 осіб, у тому числі жінки та підлітки. Південні сунітські передмістя цього морського порту (282 кілометри на північний захід від Дамаска) як і раніше оточені військами.

Влада оголосила про проникнення в Баніяс збройних груп салафітів, які прагнуть відродити в Сирії "ісламський халіфат". Урядові джерела повідомляють, що на південь від міста релігійні екстремісти вчинили збройний опір силам правопорядку, застосувавши кулемети і протитанкові гранатомети.

Операція проти підпільних осередків ісламістів проводиться і в Туфасе, в 12 кілометрах на північ від Дера - адміністративного центру південної провінції Хауран, звідки в березні-квітні хвилювання поширилися на всю Сирію.

Зазначимо, що за два місяці масових акцій протесту у Сирії загинули вже понад 800 людей. Раніше опозиція повідомляла про загибель понад 500 людей. За даними влади Сирії, з початку "насильства, розв'язаного найманцями проти безпеки громадян і батьківщини", загинули 70 цивільних осіб і більше 80 солдатів і поліцейських.

Заворушення в Сирії почалися в середині березня в розташованому на кордоні з Йорданією місті Дераа.

Поштовхом для них став арешт групи школярів, які писали на стінах антиурядові гасла. Люди вийшли на вулиці з вимогою звільнити підлітків. Пізніше акції протесту перекинулися в ряд інших регіонів країни, зокрема, в міста Латакія, Баніяс, Хомс, Хама і деякі передмістя Дамаску.

Протести опозиціонерів в Сирії тривають, незважаючи на оголошену урядом широкомасштабну програму реформ. Зокрема, в країні скасовано надзвичайний стан, що діяв з 1963 року, що і було однією з основних вимог опозиції.

Читайте також:

Сирійська армія розстріляла з танків квартали сунітів

З бунтівного сирійського міста почали виводити війська

Сирійська влада зважилася на переговори з опозицією

ВідеоТерористи обстріляли пасажирський автобус у Сирії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: