Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Терористична організація "Хезболла" перемагає на парламентських виборах у Лівані

Вибори у парламент стали першими за дев'ять років.

На парламентських виборах у Лівані, що відбулися в неділю, 6 травня, перемагає шиїтська партія "Хезболла", яка в США та деяких інших країнах вважається терористичною організацією.

Про це повідомляє Reuters.

За попередніми результатами голосування, на які посилаються місцеві політики та ЗМІ, вона отримала 67 місць в парламенті, що складається з 128 депутатів. Партія "Рух Майбутнього" прем'єр-міністра Саада Харірі також проходить в парламент, ставши при цьому найбільшою політичною силою серед ліванських мусульман-сунітів.

Парламентські вибори в Лівані стали першими за дев'ять років. До цього чинний парламент тричі самостійно подовжував свій строк роботи. Вибори провели за новою пропорційною системою, згідно з якою депутатські мандати розподіляються між списками кандидатів пропорційно кількості голосів, відданих за відповідні списки.

Оскільки прем'єр-міністром у Лівані за традиційною системою поділу влади має бути суніт, то Харірі має великі шанси знову очолити уряд. Явка на виборах, в яких мали право взяти участь 3,6 мільйона громадян, склала 49,2%.

Ліван відомий своєю сумішшю етнічних та релігійних груп населення, впливом іноземних держав на його внутрішню політику, а також великою кількістю біженців. Через це він вважається нестабільною країною. Вибори проходили в умовах підвищених заходів безпеки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції