Терористів годує мак

Афганські селяни 2006 році виростили й зібрали рекордний урожай опіумного маку. Це основне джерело фінансування руху "Талібан".

Опіумний мак
Наразі виробництво опіумного маку стрімко збільшується лише в Афганістані. (Фото: www.liter.kz)
Афганські селяни 2006 році виростили й зібрали рекордний урожай опіумного маку. Такі дані, повідомляє АР, містяться в спеціальній доповіді ООН "World Drug Report", що описує ситуацію на світовому ринку наркотиків. 

За даними ООН, 2006 року на частку афганського опіумного маку доводилося більше 95 відсотків всього світового ринку цієї сировини, що на три відсотки більше, ніж роком раніше. При цьому, вказують автори доповіді, афганські селяни останні декілька років стабільно нарощують виробництво маку. Так, 2006 року зібраний ними урожай виявився на 2 тисячі тонн більше, ніж 2005 року. Практично вся вирощена в Афганістані сировина йде на виробництво наркотиків для європейського ринку. 

2006 року США та їхні союзники з НАТО виділили на програму з боротьби з виробництвом наркотиків у Афганістані 420 мільйонів доларів. 2007 року витрати заплановано збільшити ще на 55 мільйонів доларів США. Адміністрація президента США Джорджа Буша, заявляючи про необхідність виділення додаткових асигнувань на цю програму, вказує, що доходи від виробництва наркотиків є одним з основних джерел фінансування руху "Талібан". 

Загалом у світі посіви опіумного маку займають близько 200 тисяч гектарів, з яких 2006 року було зібрано 6610 тонн сировини. При цьому, зауважують автори доповіді, зростання виробництва опіумного маку в світі, що є стійкою тенденцією останніх років, забезпечується саме афганськими селянами. У Південно-Східній Азії - іншому традиційному регіоні культивування опіумного маку - посіви цієї рослини скорочуються щорічно, а в країнах Латинської Америки виробництво маку знаходиться на однаковому рівні, демонструючи малозначні коливання. 

Зростання виробництва опіумного маку, зауважують автори доповіді, супроводжується зниженням оптових і роздрібних цін на наркотики, що виробляють із нього. Зокрема, грам героїну в Європі 2006 року коштував 25 доларів США (31 долар 2000 року) за оптових закупівель і 71 долар уроздріб (75 доларів 2000 року).

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: