Терористів, які планували підірвати Москву, об'єднала любов до футболу

Четверо вихівдців з Кавказу, затриманих ФСБ за звинуваченням у підготовці теракту в Москві, виявилися футболістами-аматорами.

Затримані ФСБ вихідці з Кавказу, які планували масштабний теракт у Москві, виявилися футболістами-аматорами, які виступали за московські команди.

Як виявилося, четверо передбачуваних терористів зійшлися завдяки спілкуванню на футбольні теми в одній із соціальних мереж, і саме ця переписка їх видала, пише газета "КоммерсантЪ".

Напередодні Мансур Едільбієв, Мансур Умаєв, Фаїл Невлютов та Іслам Хамжуєв рішенням суду були заарештовані до 6 вересня.

Журналісти знайшли знайомих затриманих, і ті розповіли, що Едільбієв разом з братом виступав за команду "Даруль-Аркам", а Умаєв грав у команді чеченської діаспори під назвою "Даймохк". Обидві вони входять до Аматорської футбольної ліги Москви.

Знайомі заарештованих вважають, що всі четверо зійшлися завдяки листуванню в одній із соціальних мереж, де вони обговорювали футбольні теми.

Співрозмовник газети заявив, що не знає, хто з футболістів-терористів "першим перевів ігрову тему на релігійний екстремізм", але припускає, що цю ідею їм могли підкинути "зі сторони". Саме листування в соцмережах дало підставу ФСБ взяти їх в оперативну розробку.

Один з одноклубників Едільбієва розповів, що той закінчив спортивну школу в Тушино і має відмінні фізичні дані, але з команди його викинули після першого ж матчу у вересні минулого року.

"Він добре бачив поле, віддавав пас, але при цьому так розхвилювався після першого тайму, що його довелося замінити. Загалом, він не зміг вписатися в команду", - сказав він.

При цьому знайомі Едільбієва стверджують, що арешт Мансура став для них повною несподіванкою. Про нього відгукуються як про "звичайного хлопця", який збирався одружитися і, як і багато хто, шукав роботу.

Що стосується Іслама Хамжуєва, то, за даними міністра внутрішніх справ КБР Сергія Васильєва, він минулого року поїхав з республіки, повідомивши родичам, що відправляється на заробітки в Москву. Однак насправді він спочатку прибув до Дагестану, де вступив до місцевого бандпідпілля.

Слідство не виключає, що Хамжуєв з'явився у Москві лише після того, як пройшов спецпідготовку і отримав інструкції про проведення терактів.

Нагадаємо, 18 липня на зустрічі з президентом РФ Дмитром Мєдвєдєвим глава ФСБ доповів про запобігання масштабному теракту в Москві.

"Затримана злочинна група з чотирьох людей з Північного Кавказу, які готували теракт на об'єктах масового перебування людей та об'єктах транспортної інфраструктури", - сказав Олександр Бортніков.

У затриманих було вилучено саморобний вибуховий пристрій потужністю 10 кг в тротиловому еквіваленті, зброю і карта-схему підготовлюваного теракту. Директор ФСБ уточнив, що підозрювані вже дали свідчення. Передбачається, що вони є послідовниками ватажка бандпідпілля Саїда Бурятського, знищеного спецслужбами в 2010 році.

Читайте також:

У Москві спіймали чотирьох кавказців, які готували масштабний теракт

Затримано "російського ваххабіта-смертника": йому відірвало руку його ж бомбою

Спецслужби встановили організатора теракту в "Домодєдово"

Москву від чергового теракту врятувала смс, що прийшла на телефон шахідки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: