Тейлор в Конгресі повідомив нові деталі у справі імпічменту і розповів про "образу" Трампа на Україну

Тейлор в Конгресі повідомив нові деталі у справі імпічменту і розповів про "образу" Трампа на Україну

Фото: Associated Press

Дипломат розповів, як його здивувала новина про зупинку військової допомоги Україні. Він вважав це "божевіллям".

13 листопада у своїй заяві перед початком публічних слухань в Конгресі в справі імпічменту президента Дональда Трампа повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор повідомив нові деталі телефонної розмови посла США в Євросоюзі Гордона Сондланда з Дональдом Трампом, який відбувся 25 липня цього року.

Він додав, що цю інформацію він отримав лише нещодавно від члена своєї команди.

"У минулу п'ятницю [8 листопада, - ред.] член моєї команди повідомив мені про події, які мали місце 26 липня. Поки посол Волкер і я їздили на лінію фронту, член моєї команди супроводжував посла Сондланда. Посол Сондланд зустрічався з паном Єрмаком. Після цієї зустрічі, в присутності члена моєї команди посол Сондланд зателефонував президенту Трампу, щоб розповісти про свої переговори в Києві. Член моєї команди міг чути голос Трампа, який телефоном запитував у Сондланда про "розслідування". Посол Сондланд сказав президенту Трампу, що українці готові рухатися далі", - розповів Тейлор.

Він також уточнив, як розвивалися події після цієї телефонної розмови. "Після дзвінка президента Трампу член моєї команди запитав у посла Сондланда, які у президента Трампа думки про Україну. Посол Сондланд відповів, що президента Трампа більше хвилює розслідування проти Байдена, якого домагається Джуліані", - повідомив Тейлор.

Він уточнив, що цієї інформації у нього не було перед дачею попередніх показань 22 жовтня.

Зазначимо, Тейлор вже виступав перед комітетами Палати представників США за закритими дверима, тому для американських законодавців не очікувалося нової інформації.

Тейлор також розповів, що посол США в ЄС Гордон Сондленд заявив 1 вересня про те, що всі, включаючи "надання військової допомоги", залежить від того, чи буде в Україні розслідування щодо компанії Burisma. За словами Тейлора, Сондленд додав, що президент Трамп хотів, щоб Зеленський "зробив публічну заяву про призначення таких розслідувань".

Тейлор стверджує, що у відповідь Сондленду він сказав, що "президент Трамп повинен більше поважати іншого главу держави".

Також Тейлор у своїй вступній заяві сказав, що чиновник з Білого дому розповів йому, що Трамп не хотів надавати жодної допомоги Україні. Тейлор описав дзвінок з Тімом Моррісоном, головним радником в американській Раді національної безпеки з Росії та Європи, який відбувся 22 серпня. Моррісон під час дзвінка нібито сказав йому, що "президент не хоче надавати жодної допомоги".

"Мене це дуже турбувало, оскільки в травні я сказав держсекретареві Помпео, що якщо політика рішучої підтримки України зміниться, мені доведеться піти у відставку. На підставі мого дзвінка до пана Моррісона я готувався до цього", - сказав Тейлор.

Дипломат також розповів у заяві, що переживав через роль адвоката Трампа Руді Джуліані у справі. "Я хвилювався через те, що я чув про роль Руді Джуліані, який зробив кілька суперечливих заяв про Україну і політики США у відношенні цієї країни, - додав він. – Україна – стратегічний партнер США, важливий для безпеки нашої країни і Європи. Україна – на передньому краї конфлікту знову агресивної Росії".

Дипломат також розповів, що був здивований новиною про те, що військову допомогу Україні затримають. Так, під час телефонної конференції 18 липня співробітник Адміністративно-бюджетного управління (англ. Office of Management and Budget, OMB) заявив, що допомога Україні затримують, але він "не може сказати, чому".

Тейлор сказав, що він і інші "були здивовані", почувши цю директиву. "Українці боролися проти росіян і розраховували не тільки на підготовку і зброю, але і на підтримку США. Все, що сказав співробітник управління - це те, що прийшла директива від президента керівнику апарату OMB", - сказав Тейлор.

"Миттєво я зрозумів, що одна з ключових опор нашої рішучої підтримки України опинилася під загрозою", - сказав він.

Тейлор окремо зазначив, що вважав припинення військової допомоги Україні "в обмін на допомогу з внутрішньою політичною кампанією в США божевіллям".

Пізніше Тейлора запитали, що він мав на увазі, коли в повідомленні Сондланду і Волкеру назвав призупинення допомоги Україні "божевіллям".

"Я мав на увазі, що безпека України важлива так само сильно, як і наші власні національні інтереси. Припинити цю допомогу без вагомих на те причин або в обмін на допомогу в політичній кампанії – безглуздо. Це було контрпродуктивно всьому тому, що ми намагалися робити. Це була перекручена логіка. Це неможливо було пояснити. Це було божевіллям", - відповів він.

Тейлор також підкреслив, що Україна нічого не винна президенту Трампу. "Вони були вдячні за підтримку, і вони одержували підтримку, і вони це цінували, але вони нічого не були винні президенту Трампу за це", - сказав він. Тейлор також сказав, що у Трампа "було почуття, що його образили українці". "І тому він вважав, що вони тепер повинні виправити це", - сказав він.

Тейлор пояснив, що під "виправленням" Трамп мав на увазі розслідування втручання у вибори 2016 року, а також щодо компанії Burisma.

Нагадаємо, Палата представників США 24 вересня офіційно розпочала процедуру імпічменту президента Дональда Трампа. За словами голови нижньої палати Конгресу Ненсі Пелосі, своїми діями Трамп підриває національну безпеку Штатів і діяльність розвідки країни. Звинувачення Трампа стосується його міжнародної розмови з президентом України Володимиром Зеленським.

31 жовтня Палата представників у Конгресі США прийняла резолюцію, яка формалізує процедуру імпічменту президента Дональда Трампа. Голосування вирішувало, чи буде Конгрес продовжувати розслідування справи і як саме. Відтепер розслідування дій президента продовжать відповідності з прийнятими в резолюції пунктами.

ТСН.uа розповідає, як саме буде відбуватися процедура імпічменту президента США.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
"Український" скандал у Вашингтоні
Наступна публікація