The Economist визначило найдорожчі та найдешевші міста світу

Дата публікації
Перегляди
5374
Поділитись:
WhatsApp
Viber
The Economist визначило найдорожчі та найдешевші міста світу

Фото: Associated Press

Найдорожчі міста світу виявилися у Європі та Азії.

Сингапур, Гонконг і Париж стали найдорожчими містами у світі, йдеться у рейтингу видання The Economist.

Ситуація, коли одразу три міста потрапили до лідерів і отримали однакову кількість балів, склалась вперше. Сингапур і минулого року отримав пальму першості. Далі йде швейцарський Цюрих, а японська Осака зуміла стрибнути на шість пунктів вгору і розміститися на одному місці з Женевою.

Таким чином, європейські та азіатські міста розділили між собою найвищі місця. По 100 балів також отримали одразу три міста – Сеул, Копенгаген і Нью-Йорк. До десятки також увійшли Тель-Авів і Лос-Анджелес.

Американські міста істотно піднялись у рейтингу через стабільно високий курс долара. Зокрема, ще п’ять років тому Лос-Анджелес і Нью-Йорк були на 39 місці. Столиця Ізраїлю – єдине місто Близького Сходу у рейтингу. На зростання вартості життя вплинули підвищення цін, витрати на страхування автомобіля, транспортні витрати.

Із тенденцій слід зазначити, що на вартість життя впливали зростання інфляції, девальвація, економічні потрясіння, слабкість валюти або падіння місцевих ціни.

Насамперед ідеться про Аргентину, Бразилію, Туреччину і Венесуелу. Не дивно, що саме Каракас у Венесуелі претендує на звання найдешевшого міста у світі. Після інфляції в минулому році у близько 1 000 000%, коли венесуельський уряд запустив нову валюту, ситуація погіршується щодня. Валютна політика уряду призвела до того, що населення обмінює коштовності, автомобілі тощо на повсякденні товари через відсутність грошей.

До найдешевших міст світу входять Дамаск (Сирія), Ташкент (Узбекистан), Алмати (Казахстан), Бангалор (Індія), Карачі (Пакистан), Лагос (Нігерія), Буенос-Айрес (Аргентина), Ченнаї (Індія) і Нью-Делі (Індія).

Найбільше падіння продемонстрували Стамбул (-48 позицій), Буенос-Айрес (-48 позицій). Москва опустилась на 16 позицій. Своєю чергою, найбільше здорожчало життя у Нумеї (Нова Каледонія), Софії, Касабланці (Марокко), Мускаті (Оман), Абу-Дабі (ОАЕ).

Нагадаємо, у 2018 році повідомлялося, що авторитетне агентство назвало найдорожчі та найдешевші міста світу для відпочинку.

Туристів італійського міста Чинкве-Терре каратимуть за відкрите взуття у горах

Туристів італійського міста Чинкве-Терре каратимуть за відкрите взуття у горах
Наступна публікація