The Guardian опублікувало список українських бізнесменів та олігархів РФ, які мають паспорти Кіпру

The Guardian опублікувало список українських бізнесменів та олігархів РФ, які мають паспорти Кіпру

Фото: Getty Images

Країна отримала до 4 мільярдів євро з 2013 року від громадян України та РФ, відзначають журналісти. 

Відоме британське видання The Guardian оприлюднило прізвища українських та російських багатіїв, які скористалися  програмами отримання громадянства Кіпру в обмін на інвестиції в цю країну.

Журналісти відзначають, що, за даними уряду Кіпру, інвестиції від представників української та російської еліт склали до 4 мільярдів євро з 2013 року.

Серед тих, хто отримав кіпрське громадянство, опинився  Леонід Лебедєв, колишній член Держдуми РФ та єдиний власник групи "Синтез". Його статки, за оцінками Forbes, складають понад 1,2 мільярда доларів. На запити щодо кіпрського паспорта російський товстосум не відповів.

Ще один росіянин у списку власників паспорту Кіпру – Олександр Пономаренко, промисловець зі статками у 3 мільярди доларів. За даними журналістів, у 2011 році він  віддав 350 мільйонів доларів за палац, який нібито був побудований для приватного користування російським президентом Володимиром Путіним.

Пономаренко підтвердив журналістам, що громадянство Кіпру отримав минулого року. Придбання так званого "палацу Путіна" він назвав "приватною угодою".

"У 2016 році я придбав право на громадянство Кіпру за схемою інвестицій, і зараз я громадянин двох країн - Росії та Кіпру", - сказав російський багатій.

Ще один громадянин РФ з громадянством Кіпру бізнесмен Микита Мішин. Засновник і комерційний директор компанії "Северстальтранс" та колишній член Експертної ради Росії не заперечував, що він придбав кіпрське громадянство у 2015 році.

До українців у списку власників кіпрських паспортів потрапили колишні бізнес-партнери по "ПриватБанку" Геннадій Боголюбов та Ігор Коломойський.

Адвокат, який представляє Боголюбова, підтвердив, що він отримав кіпрського паспорт у 2010 році "в результаті того, що  здійснив значні інвестиції в країну (через певні компанії), що повністю відповідає вимогам законодавства на той час".

Натомість представник Коломойського заявив журналістам британського видання, що він отримав паспорт іншої країни в обмін на значні інвестиції.

"Йому було надано громадянство Кіпру, визнаючи його значні інвестиції в цю країну", - йдеться у коментарі.

Серед власників паспорту Кіпру і керуючий директор  Invest Capital Ukraine Костянтин Стеценко. Його представник повідомив, що українська компанія проводила операції на Кіпрі і "громадянство Стеценка виявилося корисним доповненням в цих умовах". Отримав другий паспорт, за даними журналістів,  він у 2017-му році.

За даними Guardian, має громадянство Кіпру і російський бізнесмен Костянтин Григоришин, один з найбільших інвесторів Energy Standard Group.  Він відмовився коментувати, чи отримав він кіпрське громадянство у 2010 році.

З 2013 року громадянство Кіпру надається особами, що вклали 2 мільйони євро в нерухомість або 2,5 мільйони євро в державні цінні папери або кіпрські компанії. 

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація