The Guardian зобов'язали виплатити прем'єрові Іраку 90 тисяч доларів за наклеп

За те, що видання назвало владу іракського прем'єра авторитарною, той відсудив 90 тисяч доларів за наклеп.

Суд Іраку зобов'язав британську газету The Guardian виплатити прем'єр-міністрові країни Нурі аль-Малікі 100 мільйонів динарів (близько 90 тисяч доларів) як компенсацію за наклеп.

Як повідомляє видання, невдоволення глави іракського уряду викликала квітнева стаття, у якій з посиланням на неназвані джерела в іракській розвідці йшлося, зокрема, про те, що "влада іракського прем'єра стає дедалі авторитарнішою".

Також у замітці від 31 квітня були цитати з висловів трьох неназваних співробітників розвідувальної служби Іраку, які повідомили виданню, що уряд Іраку "тісно пов'язаний зі США", а також, що представникам влади, які так чи інакше мали зв’язок з діяльністю розвідки, "було наказано стежити за військовими діями всередині країни".

На думку сторони звинувачення, все написане у статті було наклепом. Між іншим, редакція The Guardian має намір подати апеляцію. Журналісти вважають, що рішення суду жодним чином не збігається з поняттям свобода слова, за яку нібито бореться Нурі аль-Малікі, намагаючись побудувати новий, вільний Ірак.

Рішення служителів Феміди вже прокоментував міністр закордонних справ Великобританії Девід Мілібенд. "Свобода слова має вирішальне значення для будь-якої демократії. Якщо справа дійде до апеляції, я прошу владу Іраку подбати про те, щоб їхні суди, які є незалежними, вели процес відповідно до іракської конституції", - сказав глава британського МЗС.

Нагадаємо, у липні корпорація News Group Newspapers, яка об'єднує кілька великих британських газет, виплатила більше одного мільйона фунтів стерлінгів за звинувачення в тому, що журналісти видань використовували незаконні методи отримання інформації.

Читайте також:

Американець 5 років прикидався паралітиком, щоб не їхати в Ірак

Психіатр зі США розстріляв 12 солдатів, тому що не хотів їхати в Ірак

Син віце-президента США повернувся з військової служби в Іраку

Співробітник Держдепу США вимагав хабара за контракти в Іраку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: