США відмовляються від розміщення ПРО в Європі

Адміністрація Білого дому готова відмовитися від розміщення ПРО в Європі, поки програма Ірану зі створення ракет не рухається вперед.

Білий дім відмовиться від планів по розміщенню елементів ПРО в Польщі та Чехії.

Рішення адміністрації ґрунтуватиметься на тому, що програма Ірану зі створення ракет середньої дальності не рухається вперед так швидко, як очікувалося раніше, і це знижує загрозу для США і Західної Європи.

Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на інформовані джерела.

Висновки у відношенні ПРО повинні бути зроблені вже наступного тижня, після завершення двомісячного аналізу, що проводиться з розпорядження президента Барака Обами.

15 вересня прес-секретар Джеф Морелл на брифінгу в міністерстві оборони США сказав, що питання щодо ПРО "як і раніше знаходиться в стані вивчення". "Не можу сказати, буде або не буде завершений цей огляд до моменту візиту делегації Чехії 18 вересня", - додав Морелл.

Головний військовий радник Барака Обами Майк Муллен повідомив, що адміністрація "дуже близька" до завершення семимісячної ревізії плану розгортання протиракетного щита в Польщі та Чехії, розробленого під час адміністрації Джорджа Буша і які викликали жорстку критику з боку Росії.

Адміністрація Обами, вочевидь, прийме новий компромісний план розміщення в Європі елементів ПРО, до якого не увійдуть деякі пункти, що викликали роздратування у Москви.

Нагадаємо, в кінці серпня Держдепартамент США спростував повідомлення про те, що адміністрація Обами відмовилася від планів розміщення в Польщі та Чехії елементів ПРО.

Згідно плану колишньої американської адміністрації, в Східній Європі повинен бути розгорнений третій позиційний район ПРО. На території Польщі до 2013 року повинні бути розміщені десять ракет-перехоплювачі, а до Чехії з тихоокеанського атола Кваджалейн в 2011 році повинен бути доставлений радар ПРО.

Нова адміністрація офіційно не відмовлялася від цього проекту. Проте, як відзначають американські ЗМІ, з'являється все більше сумнівів, що США дотримуватимуться цього плану.

Читайте також:

США спростували повідомлення про відмову від розміщення ПРО в Європі

США відмовились від розміщення системи ПРО в Польщі

Ізраїль провів випробування системи ПРО і збив ціль

Чехія не відмовиться від розміщення у себе ПРО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: