Ті, хто скинув уряд Лівану: як у Бейруті штурмували будівлю парламенту

Дата публікації
Перегляди
3262
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ті, хто скинув уряд Лівану: як у Бейруті штурмували будівлю парламенту

Фото: ТСН

Протест став на паузу.

У столиці Лівана Бейруті тиждень тисячі людей виходили на вулиці, вимагаючи оновлення влади, бо нинішню вони звинувачували у трагедії в порту. У сутичках з поліцією постраждало понад сім сотень людей. Загинув один правоохоронець. Деякі аналітики побоювалися, що антиурядові протести могли спровокувати нову громадянську війну в Лівані. У понеділок, 10 серпня, на тлі масових протестів у Лівані тамтешній уряд йде у відставку, як того й вимагали мітингарі.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Напередодні, 9 серпня, брама, за якою ліванський парламент, була у вогні. Скрізь - розриви світлошумових гранат. Протестувальники жбурляли каміння в урядові структури і підносили туди вогонь. Сили безпеки застосували проти них лише сльозогінний газ.

Те, що відбувалося, лише відлуння гігантського вибуху, який вбив сотні людей і залишив без даху над головою десятки тисяч.

"Я не знаю, з якої ви країни, але прошу, хай світ нам допоможе, бо нашому уряду на нас начхати!", - казав студент Тарік Халіль.

Втративши домівки, люди опинились на вулиці. І вулиця вимагала повного перезавантаження усіх гілок влади. Тому й штурмувала парламент, символ держави.

Протестувальники пробивалися крізь браму. Їх жорстко вибивали з парламентського подвір’я.

Протест став на паузу.

Ті, хто скинув уряд: багатії, які стали безхатьками, беруть штурмом ліванський парламент

Ті, хто скинув уряд: багатії, які стали безхатьками, беруть штурмом ліванський парламент

Нагадаємо

  • 4 серпня у порту ліванської столиці Бейрут прогриміли два потужні вибухи, які утворили над містом грибоподібну хмару. Вибухові хвилі швидко поширилися містом, завдавши шкоди навіть на околицях.
  • Колишній слідчий з вибухівки Департаменту США заявив, що білі спалахи, які видно на відео вибуху, можуть свідчити про те, що вибухів було кілька і, що там, окрім аміачної селітри, могли бути інші вибухонебезпечні предмети.
  • Станом на 8 серпня повідомлялося про щонайменше 158 жертв вибуху та ще про понад 6000 поранених. Десятки людей зникли, їх шукають під завалами.
  • 8 серпня в Лівані розпочалися масові протести, під час яких загинув поліцейський. Ще щонайменше 728 людей були травмовані.
  • Ситуація в Лівані нині дуже складна - економіка країни не в найкращому стані, а після вибуху ще погіршилася, є проблеми з доступом до продуктів, ліків тощо.
  • У неділю, 9 серпня, у Лівані заявили про свою відставку три міністри - економіки, довкілля та інформації. Про відставку також уже заявили щонайменше два депутати.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3262
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація