Тибетці відзначають 50-річчя повстання проти Китаю

Далай-лама знову закликав надати Тибету повну автономію. Пекін ввів до регіону військові підрозділи. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Тибетські емігранти в різних країнах проводять виступи, приурочені до 50-ї річниці невдалого повстання Тибету проти правління Китаю.

Далай-лама знов закликав до встановлення "легітимної автономії" Тибету. Він зазначив, що незалежність від Китаю не вирішить проблеми регіону, але водночас звинуватив владу КНР в тому, що вона створює в Тибеті атмосферу страху.

За словами Далай-лами, сотні тисяч тибетців були убиті і тисячі храмів були зруйновані.

Рік тому, після придушення антикитайських виступів в Лхасе, Далай-лама назвав дії Китаю "культурним геноцидом". Зараз, за словами тибетського духовного лідера, ситуація в Тибеті напружена, і "вибух може статися будь-якого моменту".

На честь 50-ї річниці антикитайського повстання сотні тибетців зібралися перед Білим домом у Вашингтоні. Вони, тримаючи в руках прапори Тибету і США, зі схиленими головами вшанували пам’ять жертв китайських репресій.

Напередодні лідер Китаю Ху Цзіньтао звернувся до тибетських лідерів із закликом протидіяти сепаратизму.

Одночасно до Тибету направили додаткові підрозділи китайської армії – на випадок заворушень чи сутичок. Влада районів з переважно тибетським населенням повідомляє, що жодних особливих заходів безпеки не вживається. Але місцеві мешканці кажуть, що по суті в Тибеті введено "військовий стан".

Замість 50-річчя придушення повстання проти правління Китаю Пекін пропонує Тибету святкувати "День скасування кріпосного права".

Доглядач одного з буддистських храмів, чернець Пемпа, називає ситуацію критичної.

"Хоча китайська влада і каже, що в Тибеті існують політичні і релігійні свободи, насправді це не так, - стверджує чернець. - Саме тому ми незадоволені. Китай говорить, що права людини не порушуються - і це теж неправда. Тибет вбивають, Тибет безслідно пропадає".

Тибет вважає, що їх край споконвіку був незалежним. Китай вважає землі своїми; територія Тибету наразі розділена на автономний район і декілька автономних округів і повітів в сусідніх провінціях. Більшість китайців вважають, що у тибетців і так надто багато свободи.

Читайте також:

Китай ввів у Тибеті військовий стан

Список країн, де найсерйозніше порушуються права людини

Північна Корея в бойовій готовності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: