Тихановська оголосила створення Народного трибуналу у Білорусі

Тихановська оголосила створення Народного трибуналу у Білорусі

Фото: Associated Press

Для силовиків запустять окрему програму для амністії за виконання злочинних наказів.

Білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська оголосила про створення Народного трибуналу. Вона також обіцяє амністію силовикам, які захоплять чинного президента Олександр Лукашенка.

"Наша країна остаточно перетворилася в місце злочину. Я заявляю, що Олександр Лукашенко і його поплічники - терористична організація, яка повинна відповісти за свої злочини", - йдеться у зверненні політикині, опублікованому на її Telegram-каналі.

Тихановська, разом з Народним Антикризовим Управлінням "оголосила Народний трибунал та амністію за захоплення Лукашенка та членів його терористичного угруповання".

"Якщо державна судова система не працює, ми впораємося без неї", - зазначила вона.

Тихановська пояснила, що "Народний трибунал" буде збирати докази злочинів влади. Кожен білорус зможе відправити такі докази до спеціальної системи фіксації та підтвердження, а порушник, який буде сприяти збиранню доказів, зможе отримати амністію.

Своєю чергою, для силовиків запустять окрему програму для амністії за виконання злочинних наказів. Для цього треба відео та інші свідоцтва таких злочинів.

Після цього білоруси зможу проголосувати за обвинувачення підозрюваних, які після зміни влади в Білорусі будуть першими притягнуті до відповідальності. Після підбиття підсумків 20 грудня в країні пройде масовий марш із вимогами "Народного трибуналу".

"Якщо більшість голосує за те, що ці люди повинні бути віддані суду, то за статтею 109 КПК РБ кожен громадянин має право захопити і примусово доставити до органу влади особу на вчиненні злочину або спробі зникнути після його вчинення. Це стосується не тільки Олександра Лукашенка, але й усіх, чиї злочини будуть засвідчені народом. Допомога в захопленні головних злочинців буде винагороджена амністією або серйозним пом'якшенням відповідальності за скоєні раніше злочини", - додала Тихановська.

Раніше опозиціонерка Світлана Тіхановська допустила перехід протестів у Білорусі до партизанської форми через насильство щодо учасників масових акцій. 

Своєю чергою,Олександр Лукашенко заявив, що не має намірів поступатися своїм політичним опонентам. 

Не забудемо, не пробачимо -  білоруські протестувальники влаштували акцію пам'яті Романа Бондаренка

Не забудемо, не пробачимо -  білоруські протестувальники влаштували акцію пам'яті Романа Бондаренка

Повʼязані теми:

Наступна публікація