Тихановська у ПАРЄ закликала до міжнародного тиску на Лукашенка

За її словами, білорусам потрібна допомога.

Головна опонентка Лукашенка Світлана Тихановська виступила в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) та закликала тиснути на президента Білорусі Олександра Лукашенка. Запис її виступу опублікували на YouTube.

Тихановська заявила, що в Білорусі склалася неприпустима ситуація: мирних демонстрантів незаконно затримують, опозиціонерів висилають з країни, сотні людей перебувають у в'язниці, де піддаються побиттю. Це не повинно бути нормою в Європі.

"Я, як і мільйони громадян Білорусі, не можу визнати, що світ просто дивиться за тим, як порушуються знову і знову права людини, як нехтуються підвалини поваги і людської гідності", - заявила вона.

Тихановська зазначила, що білоруси потребують допомоги. "Нам потрібен міжнародний тиск на цей режим, на цю людину, яка відчайдушно чіпляється за владу", - заявила вона.

Громадяни Білорусі борються за цінності і ідеали, які ПАРЄ покликана захищати: демократію, верховенство права і права людини, - Лукашенко ж, за словами політикині, "насміхається з цих цінностей".

Нагадаємо,

7 вересня зранку стало відомо про викрадення в Мінську опозиціонерки Марії Колесникової. Де вона перебуває невідомо. Водночас на зв'язок перестали виходити двоє інших опозиціонерів - Антон Родненков та Іван Кравцов.

8 вересня у Держприкордонкомітету Білорусі заявили, що всі троє пройшли прикордонний контроль і виїхали до України. Утім деякі ЗМІ стверджували, що Колесникова "намагалася незаконно покинути територію Республіки Білорусь, але була затримана на кордоні".

Пізніше у Державній прикордонній службі України спростували заяву прикордонників Білорусі. До України в'їхало двоє білоруських опозиціонерів -  Родненков і Кравцов. Марія Колесникова на українську частину пункту перепустки не прибувала.

Своєю чергою, Координаційна рада Білорусі повідомила, що Колесникова не збиралася покидати країну.

Офіційна влада Білорусі визнала, що Колесникову затримали. Представник Держприкордонкомітету Білорусі заявив, що її випхали з авто на кордоні. Однак ЗМІ повідомляють про те, що Колесникова розірвала свій паспорт, щоб її не могли силоміць відправити з країни.

Відео Марія Колеснікова таки не перетинала український кордон

Зникнення білоруської опозиціонерки. Марія Колеснікова таки не перетинала український кордон. Про те, що викрадена напередодні білоруська опозиціонерка не прибувала до пунктів пропуску нашої держави, заявили у Державній прикордонній службі України. Водночас, там підтвердили - двоє інших членів Координаційної Ради таки приїхали до України. Інформація надходить суперечлива. Що відомо про долю Колеснікової, останні подробиці про події у Білорусі – у сюжеті.

Марія Колеснікова таки не перетинала український кордон

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів