Тільки один теракт у Європі в 2009 році було скоєно ісламістами

З 294 терактів в Європі за 2009 рік лише один визнаний справою рук ісламістів.

Єдиний теракт, який скоєно в 2009 році і відповідальність за який покладено на ісламістів, був здійснений в Італії.

Такі дані оприлюднено у першій щорічній доповіді про тероризм міжурядового агентства Європол, яка продемонструвала неспроможність деяких широко поширених уявлень про навислих над Європою погрозах і тих, хто за ними стоїть.

"Тим не менше, європейські антитерористичні органи продовжують вважати ісламістську загрозу найсерйознішою з терористичних загроз", - відзначає автор статті.

Переважна більшість терактів пов'язана з сепаратизмом, пише видання. Так, 237 з 294 терактів на європейській території припали на Францію (89) та Іспанію (148) і були пов'язані з діяльністю баскських сепаратистів.

Відповідальність ще за 40 терактів взяли на себе крайні ліві чи анархістські рухи, за 4 - крайні праві.

У цілому, за даними Європолу, кількість терактів продовжує знижуватися: в 2009 їх відбулося на 33% менше, ніж в 2008, і майже в два рази менше, ніж у 2007. Зменшилася й кількість арештів, пов'язаних з тероризмом.

У той же час збільшилася кількість жертв: у 2008 загинули 4, а в 2009 - 7 представників правоохоронних органів. Інтернет і соціальні мережі перетворилися на зброю, яку терористи використовують для зв'язку один з одним, "організації операцій, збору інформації про потенційні цілі, взяття на себе відповідальності за теракти, інформування інших членів групи і навіть набору нових членів".

Нагадаємо, пакистанський осередок руху "Талібан" пообіцяв найближчим часом вчинити ряд атак на США і Європу. Таким чином рух "Талібан" хоче помститися США за те, що ті їх визнали терористами.

Читайте також:

Єгипетські спецслужби попередили теракти проти ізраїльських туристів

В "Аль-Каїді" закликали мусульман повторити 11 вересня в мегаполісах США і Європи

"Аль-Каїда" планує атаки на європейські аеропорти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: