Тіллерсон вважає блокаду Катару підривом зусиль США у боротьбі з тероризмом

Але також Тіллерсон закликав Катар прислухатися до слів своїх сусідів.

Блокада Катару низкою держав шкодить інтересам США, Вашингтон закликає її послабити, заявив держсекретар США Рекс Тіллерсон.

Про це повідомляє Інтерфакс.

"Ми закликаємо королівство Саудівська Аравія, ОАЕ, Бахрейн і Єгипет послабити блокаду Катару", - сказав він. За словами держсекретаря, "блокада шкодить військовим діям США в регіоні в рамках кампанії проти "Ісламської держави".

Крім того, підкреслив Тіллерсон, блокада створює труднощі гуманітарного характеру. Блокада також іде врозріз з економічними інтересами США в регіоні, зазначив держсекретар. При цьому Тіллерсон закликав Катар прислухатися до слів своїх сусідів.

Він висловив надію, що подальшої ескалації в регіоні Перської затоки не буде.

Нагадаємо, що про розрив дипломатичних відносин з Катаром заявило 8 країн: Саудівська Аравія, ОАЕ, Бахрейн, Єгипет, Лівія, Ємен, Мальдівські острови і острівна держава Маврикій. Причиною розриву відносин країни називають питання безпеки.

Президент США Дональд Трамп у своєму Twitter заявив, що ізоляційна політика низки держав щодо влади Катару може посприяти боротьбі з тероризмом. "Так приємно бачити візит Саудівської Аравії з королем і 50 країнами, які вже окупаються. Вони говорили, що жорстко поставляться до фінансової підтримки екстремізму, і це вказувало на Катар. Можливо, це початок кінця жаху тероризму", - написав Трамп.

Між Катаром і іншими арабськими країнами Перської затоки посилилися суперечності. Це сталося після того, як Саудівська Аравія закрила свою сухопутний кордон з Катаром, і як мінімум п'ять авіакомпаній оголосили, що припиняють рейси в цю країну.

5 червня Королівство Бахрейн, Саудівська Аравія, Єгипет і ОАЕ оголосили про розрив дипломатичних відносин з Катаром через підтримку владою країни "тероризму та надання фінансової допомоги терористичним угрупованням".

Недавній візит президента США Дональда Трампа в Саудівській Аравії став спробою Вашингтона втрутитися в протистояння в регіоні.

Саудівська Аравія є найближчим союзником США в регіоні, а в Катарі розташована американська авіабаза і майже 10 тисяч військовослужбовців США. Саудівці погодилися на прибуткову збройову угоду вартістю 300 мільярдів доларів, яка могла б підтвердити їх лідерство в арабському світі, вважаючи, що США будуть підтримувати дії проти Катару.

ВідеоВ США підозрюють, що Росія причетна до розпалу дипломатичної війни на Близькому Сході

Залиште свій коментар