Тіло померлого в колонії Білорусі політв'язня Ашурка передали родині з "забинтованою головою": відео

Тіло померлого в колонії Білорусі політв'язня Ашурка передали родині з "забинтованою головою": відео

Наша Нива

Ашурок був першим учасником протестів проти Лукашенка, засудженим до п'яти років колонії.

Тіло політв'язня Вітольда Ашурка, який помер у Шкловській колонії суворого режиму в Білорусі, передали його родині з "забинтованою головою від маківки до носа". 

Про це із посиланням на подругу сім'ї Ольгу Биковську повідомляє "Радыё Свабода".

За її словами, у Вітольда також були подряпані руки. У свідоцтві про смерть лікарі вказали код R99 як безпосередню причину, що за Міжнародною класифікацією хвороб означає "Інші неточні і невстановлені причини смерті".

Слідчий комітет пояснив, що напередодні Ашурок двічі впав і отримав травми в області обличчя. Як доказ у Мережі оприлюднили відеозапис камер спостереження.

"За словами співробітників колонії, засуджений, розбивши голову, скарг на стан здоров'я не висловлював, відмовився від допомоги і госпіталізації", - уточнили в СК.

Там додали, що розтин ознак кримінального характеру смерті не виявив, і для встановлення точної причини смерті співробітники білоруського Держкомітету судових експертиз проводять комплексну судову медекспертизу.

Раніше родичів політв'язня переконували, що той помер від зупинки серця, хоча дружина Вітольда Ашурка заявляла журналістам, що у її чоловіка ніколи раніше не було проблем з серцем.

Як повідомлялося, у Білорусі в Шкловській колонії суворого режиму у віці 50 років пішов із життя політв'язень з Березівки Вітольд Ашурок, засуджений до п'яти років ув'язнення.

Ашурок був членом партії "Білоруський народний фронт", а також координатором руху "За свободу".

У 2020 році політик брав активну участь у протестах проти результатів президентських виборів. Його затримували двічі, і 18 січня суддя Максим Філатов за закритими дверима засудив опозиціонера за статтями про насильство щодо співробітника міліції і підготовку дій, що грубо порушують громадський порядок. 

Ашурок був першим учасником протестів, засудженим до п'яти років колонії суворого режиму. 

Політв'язень писав, що сприймає вирок як "оцінку "відмінно" за те, що удостоївся честі підняти факел повстання проти диктатури серед кращих". "Дійсно, для мене це велика честь!" - заявляв Ашурок з колонії. 

Новини світу: у білоруській в'язниці помер політв'язень Вітольд Ашурок

Новини світу: у білоруській в'язниці помер політв'язень Вітольд Ашурок
Наступна публікація