Тимчасовий уряд Киргизії позбавив Бакієва недоторканності

Від вівторка, 13 квітня, в опального президента Киргизії Курманбека Бакієва немає імунітету. Скоро буде видано ордер на його арешт.

Тимчасовий уряд, що прийшов до влади в Киргизії на хвилі масових протестів опозиції, прийняв декрет про позбавлення недоторканності президента Курманбека Бакієва.

Про це заявив у вівторок, 13 квітня, віце-прем'єр тимчасового уряду Азімбек Бекназаров. За його словами, від цього дня у президента Бакієва немає імунітету, на підставі чого і буде видано ордер на його арешт.

Нова влада висунула ультиматум Бакієву, який бере участь зараз у мітингу своїх прихильників на півдні країни: або у вівторок він приїжджає до Бішкеку, або його заарештують.

Нова влада також припинила дію Конституційного суду, мотивувавши це тим, що "КС грубо нехтує Конституцію, відстоюючи інтереси сім'ї Акаєвих і Бакієвих".

Раніше тимчасовий уряд запропонував Бакієву залишити країну. При цьому опозиція обіцяла гарантувати безпеку главі держави, якщо він складе повноваження.

У свою чергу президент Киргизії Курманбек Бакієв закликав звільнених тимчасових урядом мерів і губернаторів повернутися на свої робочі місця. Він заявив, що їх ніхто не звільняв. "Якщо будуть перешкоджати - не конфліктуйте", - звернувся він на мітингу в Джалал-Абаді до губернаторів і мерів.

"У країні немає порядку. Тимчасовий уряд щодня змінює своїх керівників, і тому я прошу, щоб після мітингу не захоплювали будівлю обласної адміністрації. Хоча б тут місцева адміністрація повинна працювати нормально", - зауважив Бакієв.

Раніше президент Киргизії запропонував ввести в країну миротворчі сили ООН для того, щоб не допустити повторення бішкекських подій, де під час масових заворушень загинули десятки людей і сотні було поранено.

Нагадаємо, в ході безладів у Киргизії, які відбулися 6-8 квітня, загинули 79 людей, декілька сотень отримали поранення. Опозиція заявила про розпуск парламенту і формування нового уряду на чолі з Розою Отунбаєвою.

Читайте також:

Відсторонений президент Киргизії просить ООН ввести миротворчі війська

Бакієв запропонував перенести столицю Киргизії на південь

Бакієв пригрозив у разі арешту втопити Киргизію в крові

ВідеоТимчасовий уряд Киргизії позбавив Бакієва недоторканності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: